Продуктові контрсанкції обходяться Росії в $8,3 млрд втрат щороку

Продуктові контрсанкції обходяться Росії в $8,3 млрд втрат щороку

Ціни на продукцію зросли, але її якість знизилася

Продуктові контрсанкції обходяться Росії в $8,3 млрд втрат щороку
фото Shutterstock

Продовольчі контрсанкції, які тривають вже 5 років, обходяться росіянам в 530 млрд рублів на рік – це близько $8,3 млрд. Про це йдеться в дослідженні ефектів продуктового ембарго, проведеного економістами РАНХіГС і ЦЕФІР, пише «Коммерсант».

Російські споживачі виграють тільки від імпортозаміщення птиці, свинини і помідорів всього 75 млрд рублів на рік.

Чисті втрати росіян, таким чином, становлять 445 млрд рублів ($6,9 млрд) на рік – це 3000 рублів з людини, або майже 5% мінімального споживчого кошика.

Ці втрати на 84% перерозподіляються на користь російських виробників і на 3% на користь імпортерів, які запропонували дорожчу альтернативу європейським «санкційним» продуктам. Чисті втрати економіки становлять 13% суми.

Зовсім не вдалося провести імпортозаміщення по фруктах, рибі, сиру, продуктах м'ясопереробки (ковбаса, сосиски та ін.), згущеного молока: ці продукти подорожчали, а їх споживання впало.

За рахунок споживачів відбулося імпортозаміщення вершкового масла, молока і молочних продуктів: ціни зросли, споживання залишилося колишнім. В результаті росіяни щороку втрачають кошти на подорожчанні молока і вершкового масла.

Одна з причин провалу імпортозаміщення – заміна дешевших продуктів з ЄС порівняно дорогими продуктами з інших країн (сербські яблука, чилійський лосось). Виграла від цього насамперед Білорусь, яка отримала 78% санкцій «експортної» прибавки.

Основний висновок дослідження: ціни на продукцію зросли при зниженні якості.

За оцінкою АКРА, без ембарго зростання російської економіки в 2014-2018 роках (3%) було б на 0,2% вищим.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло