Продуктові контрсанкції обходяться Росії в $8,3 млрд втрат щороку
Ціни на продукцію зросли, але її якість знизилася

Продовольчі контрсанкції, які тривають вже 5 років, обходяться росіянам в 530 млрд рублів на рік – це близько $8,3 млрд. Про це йдеться в дослідженні ефектів продуктового ембарго, проведеного економістами РАНХіГС і ЦЕФІР, пише «Коммерсант».
Російські споживачі виграють тільки від імпортозаміщення птиці, свинини і помідорів всього 75 млрд рублів на рік.
Чисті втрати росіян, таким чином, становлять 445 млрд рублів ($6,9 млрд) на рік – це 3000 рублів з людини, або майже 5% мінімального споживчого кошика.
Ці втрати на 84% перерозподіляються на користь російських виробників і на 3% на користь імпортерів, які запропонували дорожчу альтернативу європейським «санкційним» продуктам. Чисті втрати економіки становлять 13% суми.
Зовсім не вдалося провести імпортозаміщення по фруктах, рибі, сиру, продуктах м'ясопереробки (ковбаса, сосиски та ін.), згущеного молока: ці продукти подорожчали, а їх споживання впало.
За рахунок споживачів відбулося імпортозаміщення вершкового масла, молока і молочних продуктів: ціни зросли, споживання залишилося колишнім. В результаті росіяни щороку втрачають кошти на подорожчанні молока і вершкового масла.
Одна з причин провалу імпортозаміщення – заміна дешевших продуктів з ЄС порівняно дорогими продуктами з інших країн (сербські яблука, чилійський лосось). Виграла від цього насамперед Білорусь, яка отримала 78% санкцій «експортної» прибавки.
Основний висновок дослідження: ціни на продукцію зросли при зниженні якості.
За оцінкою АКРА, без ембарго зростання російської економіки в 2014-2018 роках (3%) було б на 0,2% вищим.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].