Рада ухвалила в цілому закон щодо інженерно-технічного облаштування та утримання державного кордону
Його ухвалення має створити належні умови для інженерно-технічного облаштування державного кордону України із суміжними державами, насамперед з РФ

Верховна Рада ухвалила у другому читанні і в цілому проект закону «Про внесення проект змін до деяких законодавчих актів України щодо інженерно-технічного облаштування та утримання державного кордону» (№0905). За таке рішення проголосували 288 народних депутатів, проти – 0, утримались – 10, не голосували – 83, передає кореспондент Mind.
«Метою законопроекту є створення належних умов для інженерно-технічного облаштування державного кордону України із суміжними державами, насамперед з Російською Федерацією, а саме забезпечення належного виконання Державною прикордонною службою України завдань з охорони та захисту державного кордону шляхом нормативно-правового визначення розмірів земельних ділянок, які надаються органам державної прикордонної служби України для будівництва, облаштування та утримання інженерно-технічних споруд, огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік, комунікацій та інших об’єктів прикордонної інфраструктури завширшки 30-50 метрів, а також звільнення цих органів від відшкодування витрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва», – зазначив народний депутат, член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Юрій Здебський,
За його словами, на сьогодні в прикордонній смузі існують землі, на які розповсюджується дія закону про використання земель оборони, що перебувають у державній власності та у приватній власності. Ці землі можна поділити на дві категорії: землі, надані у порушення чинного законодавства або незаконно захоплені, «такі факти мають місце на кордоні колишнього Радянського Союзу» а також землі, набуті законним шляхом, розпайовані «такі факти мають місце на кордоні з пострадянськими державами».
«Наголошую, що на українсько-російській, на українсько-білоруській та українсько-молдовській ділянці державного кордону є земельні ділянки, які перебувають у власності сільськогосподарських підприємств, а в окремих випадках – інші ділянки, розпайовані практично по лінії державного кордону та на них вже оформлено право власності без урахування вимог статті три закону «Про використання земель оборони» і тому прийняття даного закону України визначить правовий механізм вирішення спірних питань з власниками земельних ділянок – мешканцями прикордонних районів, призведе до уніфікації закону України до законодавства суміжних держав, які врегульовані ще в 90-их роках», – також підкреслив депутат.
Нагадаємо, як писав Mind, 29 жовтня 2019 року розпочався процес розведення військ у Золотому. Представниками Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ було підтверджено початок розведення сил та засобів.
Водночас, за повідомленнями ЗМІ, у зоні бойових дій на Донбасі бойовики впродовж минулої доби 16 разів порушили режим припинення вогню, застосовуючи і зброю, заборонену мінськими домовленостями. Ще один обстріл українських позицій бойовиками відбувся в ніч на 29 жовтня 2019 року.
.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].