Захворіло у світі
5,375,648
Померло у світі
343,721
Вилікувалось у світі
2,149,412
Захворіло в Україні
20,986
Померло в Україні
617
Вилікувалось в Україні
7,108
Виведення з «тіні» половини ринку цигарок і алкоголю принесе в бюджет додатково 5-10 млрд грн на рік - Дубілет

Виведення з «тіні» половини ринку цигарок і алкоголю принесе в бюджет додатково 5-10 млрд грн на рік - Дубілет

Дубілет підкреслив, що уряд запустив проєкт, щоб знову зробити ринок «білим»

Виведення з 	«тіні» половини ринку цигарок і алкоголю принесе в бюджет додатково 5-10 млрд грн на рік - Дубілет
Дмитро Дубілет
Фото: Facebook/Дмитро Дубілет

Виведення на «світло» хоча б половину тіньового ринку сигарет і алкоголю принесе в бюджет додатково 5-10 млрд грн на рік. Про це розповів міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет у інтерв'ю Економічній правді.

«Є така проблема як тіньовий обіг підакцизних товарів. Є такий поліграфкомбінат «Україна», це підприємство випускає акцизні марки. За останні кілька років кількість замовлених марок зменшилася в два рази. Щось мені підказує, що це не пов'язано з тим, що українці стали менше пити або курити», – зауважив Дубілет.

За його словами, значна частина продукції «переїхала» в тінь в силу самих різних причин. Є ж непрямі ознаки, за якими оцінюють реальний ВВП, незалежно від податкових надходжень. Якщо порівняти реальний оборот і той, який відображений у податковій, то ця різниця досягає мільярдів гривень.

«Зараз запустили проєкт, в рамках якого різними методами спробуємо знову зробити цей ринок «білим». Зараз до 50% алкоголю і 10% сигарет знаходяться в тіні», – додав Дубілет.

Для цього уряд думає над оновленням акцизної марки, щоб її було складніше підробити.

«Потрібно налагодити роботу з силовими органами, щоб вони працювали з тими магазинами, які торгують незаконної продукцією. Всі ці адреси, імена відомі, просто потрібна політична воля», – розповів міністр.

Також уряд обговорює можливість реалізації концепції track and trace, тобто зробити так, щоб шлях підакцизної продукції можна було простежити в електронній формі з моменту виробництва до моменту продажу.

Раніше повідомлялось, що Уряд планує заборонити подання паперових документів при прийомі на роботу. Разом з цим Дубілет повідомив, що планує перевести «спілкування» Кабміну та ВРУ у цифру.

Нагадаємо: нещодавно уряд запустив реформу щодо скасування обов'язкового ведення трудових книжок, інформацію про трудовий стаж громадян зберігатимуть в електронному вигляді. Також, планується відмінити медичні довідки та перевести їх у електронний варіант.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті