Уряд запускає реформу щодо скасування обов'язкового ведення трудових книжок

Уряд запускає реформу щодо скасування обов'язкового ведення трудових книжок

Інформацію про трудовий стаж громадян можуть зберігати в електронному вигляді

Уряд запускає реформу щодо скасування обов'язкового ведення трудових книжок
Дмитро Дубілет
Фото: Facebook

Уряд запускає реформу щодо скасування обов'язкового ведення трудових книжок, інформацію про трудовий стаж громадян зберігатимуть в електронному вигляді.Про це повідомив міністр Кабінету Міністрів Дмитро Дубілет.

«Сьогодні ми запускаємо в роботу законопроєкт і акти уряду, які скасують обов'язковість трудових книжок. Ось кілька головних тез запропонованої нами реформи. Громадяни не будуть зобов'язані під час приймання на роботу надавати роботодавцеві свою трудову книжку. Відповідно, роботодавцям не потрібно її перевіряти або зберігати. Річ у тому, що в електронних реєстрах держави дані про трудовий стаж усіх українців із 2000 року є і так. Для розрахунку пенсій чи інших соціальних виплат уже використовують саме ці дані», – написав Дубілет.

За його словами, громадяни зможуть легко отримати електронний документ з інформацією про свій стаж в інтернеті.

«Цей документ вони можуть надати роботодавцю, якщо тому важливо перевірити стаж претендента з офіційних реєстрів. Щоб отримати цей документ, громадянину потрібно буде зробити кілька кліків і скористатися електронним цифровим підписом. Також, сподіваюся, ми встигнемо прикрутити туди і BankID. Роботодавці зможуть перевірити справжність документа за допомогою QR-коду, який буде автоматично накладатися на ці документи», – продовжив Дубілет.

Він зазначив, що інформацію про трудовий стаж до 2020 року громадяни зможуть занести в електронний реєстр самостійно або за допомогою роботодавця.

«Тоді вам зберігати трудову книжку як носій інформації зовсім не буде потреби. Якщо хтось усе ж захоче «колекціонувати» інформацію про свій стаж у трудових книжках, забороняти ми це, звичайно, не можемо. Можна так само просити своїх роботодавців робити в них записи і ставити штампи. Але ні ви, ні роботодавець це тепер не зобов'язані робити. Я сподіваюся, що ми зможемо ухвалити закони, відповідні постанови й запустити все технічно вже цього року», – резюмував Дубілет.

Раніше повідомлялось, що Уряд планує заборонити подання паперових документів при прийомі на роботу. Разом з цим Дубілет повідомив, що планує перевести «спілкування» Кабміну та ВРУ у цифру.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію