Профільний комітет Ради ВР не підтримав реальне зняття недоторканості

Профільний комітет Ради ВР не підтримав реальне зняття недоторканості

Розгляд законопроєктів відклали на невизначений термін

Профільний комітет Ради ВР не підтримав реальне зняття недоторканості
фото twitter.com/Shabunin

Комітет з питань правоохоронної діяльності не підтримав жоден із двох запропонованих законопроєктів, якими вносилися зміни в КПК, щоб уможливити реальне зняття недоторканності з народних депутатів. Про це повідомляє Центр протидії корупції.  

На розгляді до першого читання в комітеті було два законопроєкти. Один – авторства народного депутату від «Слуги народу» Галини Янченко, другий – народного депутата від партії «Голос» Олександри Устінової. Вони стосуються внесення змін до Кримінального процесуального кодексу та інших законів, адже у вересні парламент вже проголосував  за зміни до Конституції щодо зняття депутатської недоторканності.

Основна відмінність між поданими двома законопроєктами полягала у тому, що згідно з документом авторства Янченко лише генеральний прокурор України може розпочати розслідування щодо народного обранця. Водночас Устінова пропонує, щоб генпрокурор не мав ключової ваги під час початку розслідування правопорушень, вчинених народними депутатами.

«Так, між депутатами профільного комітету точилася дискусія щодо того, якими мають бути особливості розслідувань щодо депутатів. Однак депутат від «Слуги народу» та одночасно голова комітету Денис Монастирський поставив на голосування пропозицію відкласти розгляд двох законопроєктів, що члени комітету підтримали», – повідомляє ЦПК.

«Тепер невідомо, коли депутати знову зберуться розглядати реальне зняття недоторканності. Адже нічого не заважало їм прийняти до першого читання один із них, а уже при підготовці до другого внести правки у разі необхідності. Такими діями депутати банально затягують зняття недоторканності, хоча могли це ще зробити майже місяць тому, коли викинули ці правки із законопроєкту №1009», – вважає член правління ЦПК Олена Щербан.

Нагадаємо: 29 серпня цього року Рада підтримала постанову (№1095)  про попереднє схвалення закону про «Про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України)» (№7203).

3 вересня 2019 рік закон «Про внесення змін до статті 80 Конституції України щодо недоторканності народних депутатів України» було ухвалено Верховною Радою.

11 вересня його підписав президент Володимир Зеленський.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло