На ЧАЕС розпочались випробування установки для очищення забруднених радіацією матеріалів
Протягом першого дня випробувань було виконано 5 тестів і всі вони пройшли успішно

На ДСП «Чорнобильська АЕС» розпочалися випробування установки для звільнення радіоактивно забруднених матеріалів від регулюючого контролю. Про це повідомляє прес-служба Державного агентства України з управління зоною відчуження.
Проєкт фінансується у рамках Програми «Інструмент співробітництва у сфері ядерної безпеки» (ІСЯБ) Європейського Союзу і має на меті скорочення кількості відходів, що підлягають захороненню, і, відповідно, підвищення рентабельності системи поводження з радіоактивними відходами (РАВ). Роботи за проєктом виконує підрядник – чеська компанія «VF a.s.».
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Зазначається, що установка дозволить скоротити кількість відходів, які підлягають захороненню, а також отримати спектрометричні обґрунтування, що дозволять повернути чисті матеріали у господарське використання.
За словами фахівців ДСП «ЧАЕС», всі матеріали перед потраплянням до установки проходитимуть дезактивацію та інші необхідні заходи.
Наразі триває дослідно-промислова експлуатація установки. Протягом першого дня випробувань було виконано 5 тестів і всі вони пройшли успішно. Після завершення дослідно-промислової експлуатації промислова потужність установки буде становити 10 тонн на добу.
Зараз звільнення радіоактивно забруднених матеріалів в Україні проводиться у відносно невеликих обсягах, але з огляду на зняття з експлуатації енергоблоків №1-3 Чорнобильської АЕС у майбутньому очікується значне розширення такої діяльності.
Нагадаємо: 10 липня було пущено в експлуатацію Новий безпечний конфайнтмент (НБК), що повинен покриває собою старе «Укриття» на Чорнобильській АЕС. На реалізацію проекту було зібрано 1,5 млрд євро.
До цього у липні 2019 року ДСП «Чорнобильська АЕС» відновило промислову експлуатацію заводу з переробки рідких радіоактивних відходів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.