Уряд скорочує штат районних держадміністрацій

Уряд скорочує штат районних держадміністрацій

Разом із Міністерством цифровий трансформації і Мінекономіки планується в січні запустити курс ІТ-грамотності для держслужбовців

Уряд скорочує штат районних держадміністрацій
Дмитро Дубілет
Фото: Facebook/Дмитро Дубілет

Уряд скорочує штат районних державних адміністрацій (РДА) на 18 449 позицій. Про це повідомив міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет.

«Рішення про скорочення було непростим, але необхідним. Ми маємо суттєво підвищити ефективність роботи державних органів», – написав Дубілет.

Причинами скорочення стало те, що частина функцій дублюються з об'єднаними територіальними громади (ОТГ).  У тих регіонах, де ОТГ сформувалися хоча б частково, відбувається дублювання. Також частина функцій виявилися застарілими, невимірювальними та неефективними. Частину функцій можна перенести на вищий рівень (ОДА, територіальні органи центральних органів влади або навіть Київ). Окрім того частина функцій об'єднуються.

В той же час, щоб мінізувати збитки для держслужбовців уряд вирішив попереджати співробітників за 2 місяці, а також виплатити їм всі компенсаційні витрати, в тому числі за невикористані щорічні відпустки.

«Разом зі Службою Зайнятості ми працюємо над тим, щоб знайти кожному держслужбовцю нову роботу, навіть до моменту звільнення. Кожного буде супроводжувати кар'єрний радник, який складе індивідуальний план працевлаштування. Пошук роботи, проведення професійного навчання, і навіть підготовка особи до започаткування власного бізнесу будуть проводитися із залученням найширшого кола організацій – бізнесу, ОТГ, профільних асоціацій тощо. Для цього всі співробітники будуть запрошені пройти профілювання», – розповів міністр.

Також в уряді залучили до цього процесу профспілки. Через мережу своїх регіональних представництв вони будуть працювати з кожним держслужбовцем індивідуально.

Разом з Міністерством цифровий трансформації і Міністерством економіки планується у січні запустити курс по ІТ-грамотності. 

За його словами, ці базові курси дозволять держслужбовцям безкоштовно навчитися цифровим навичкам і стати більш конкурентними на ринку праці.

Нагадаємо: президент Володимир Зеленський 16 липня 2019 року звільнив 21 главу районних державних адміністрацій.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло