Захворіло у світі
6,014,117
Померло у світі
367,627
Вилікувалось у світі
2,538,227
Захворіло в Україні
23,204
Померло в Україні
696
Вилікувалось в Україні
9,311
Особливо цікавою для України є взаємодія з європейськими країнами у сфері ВТС - Пристайко

Особливо цікавою для України є взаємодія з європейськими країнами у сфері ВТС - Пристайко

Також Пристайко розповів про ідею вільного роумінгу з Євросоюзом

Особливо цікавою для України є взаємодія з європейськими країнами у сфері ВТС - Пристайко
Вадим Пристайко
Фото: УНІАН

Особливо цікавою для України є взаємодія з європейськими країнами у сфері військово-технічного співробітництва (ВТС). Про це розповів міністр закордонних справ Вадим Пристайко у інтерв'ю ТСН. 

«Це якраз один із розділів цієї взаємодії у військово-промисловому комплексі, і взагалі в оборонному секторі, тому що врешті-решт військовий бізнес перебуває в окремих країнах, а не в НАТО і не в якомусь майбутньому оборонному союзі в ЄС», – зазначив міністр.

Також він зазначив, що ЄС тільки починає цю роботу з питань оборони і створення якихось оборонних структур.  

«Тобто ЄС ще не на тому рівні взаємодії сам між собою для того, щоб говорити про можливості української взаємодії. Скажемо так – нас задовольняють можливості ті, які в нас є у взаємодії з НАТО, найбільш потужним оборонним блоком, зокрема у зв’язку із тим, що, крім європейських країн, там є США та Канада», – розповів Пристайко.  

Також міністр прокоментував взаємодію з новою командою керівників ЄС.

«Я вже двічі зустрічався із майбутнім «міністром закордонних справ» ЄС. Це відомий іспанський дипломат. Ми вже з ними двічі зустрічались, обговорювали можливість обміну думками, одразу щоб не втрачати час. Формально він ще не призначений, але ми вже працюємо. Дійсно, у нас є плани, я нещодавно зустрівся із усіма міністрами закордонних справ країн-членів ЄС. Це була корисна розмова, у якій ми в своєму невеличкому колі обговорили усі питання», – сказав Пристайко.

Водночас, Пристайко розповів про ідею вільного роумінгу з Євросоюзом.

«Це може здаватися дрібничкою, але ми хотіли б, щоб до нашого безвізового режиму, яким дійсно майже 3 млн українців скористались, вже відчули на собі, як це, коли ти береш паспорт, купуєш квиток і вже летиш, додався ще й вільний роумінг. Це те, чим насолоджуються всі європейські країни і чого українцям все ще не вистачає. Ви самі бачите, наскільки високі ціни, як тільки ми перетинаємо кордон України. Ми хотіли би, щоб у українців був як вільний перетин, так і вільні комунікації», – відмітив міністр.

Окрім того, він зазначив, що уряд ухвалив необхідні закони для промислового безвізу.

«Ми впритул підійшли і ухвалили необхідні закони для так званого промислового безвізу. Це можливість для наших компаній постачати товари зі значно простішими стандартами, для того, щоб наші товари заходили до ЄС більш вільно. Ми постійно працюємо над справедливим розподілом квот на ринках ЄС, тобто дати нашим виробникам, українським компаніям можливість пробиватись там. Ви знаєте, що нам вдалося переорієнтувати нашу економіку і фактично більше 60%, за різними оцінками, 62% нашого експорту ідуть на 500-мільйонний ринок ЄС. Оці речі, абсолютно конкретні, які ми зараз збираємось зробити», – розповів міністр ЗСУ.

Нагадаємо: уряд у березні цього року заявив, що «промисловий безвіз» із Євросоюзом, тобто підписання Угоди АСАА (Угоди про відповідність і прийнятність промислової продукції), можливий у 2020 році.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті