Чверть світової популяції свиней загине через АЧС – Міжнародне епізоотичне бюро

Чверть світової популяції свиней загине через АЧС – Міжнародне епізоотичне бюро

Вчені наразі не змогли ані винайти ліків від хвороби, ані обмежити поширення вірусу

Чверть світової популяції свиней загине через АЧС – Міжнародне епізоотичне бюро
фото www.flickr.com/photos/[email protected]/2389683177

Очікується, що близько чверті світового поголів’я свиней загине в результаті епідемії африканської чуми свиней (АЧС). Про це свідчить прогноз міжурядової організації, яка відповідальна за координацію боротьби з хворобами тварин, Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин(МЕБ, Міжнародного епізоотичного бюро), передає The Guardian.

Минулого року, як зазначається, поширення АЧС застало політиків зненацька і набрало руйнівних масштабів в Китаї,де проживає найбільше поголів’я свиней у світі. Хвороба також поширилась і в інших азійських країнах, таких як В’єтнам та Південна Корея та продовжує сіяти паніку у Східній Європі, де спалах розпочався в 2014 році.

В цілому епізоотія охопила 50 країн, включаючи Польщу, Росію, Південну Корею і Філіппіни. На захід хвороба дійшла до Бельгії, де вона зареєстрована у диких кабанів. Влітку вірус виявили у свинині, вилученої портовими працівниками в Північній Ірландії.

Масштаби кризи передбачають зростання ціни на свинину, в основному через попит з КНР, де з моменту появи АЧС в минулому році було втрачено до 100 млн свиней. За останні місяці Китай давав дозволи на експорт іноземним м’ясокомбінатам і укладав угоди по всьому світу надзвичайно швидкими темпами. Американські продажі свинини в Китай подвоїлись,а європейські ціни на свинину досягли свого шестирічного максимуму.

Доктор Марк Шипп, віце-президент МЕБ, заявив, що АЧС є «найбільшою загрозою для комерційного скоту». Він наголосив, що поширення хвороби викликало світову кризу. Він також підкреслив, що ветеринарні вчені намагаються знайти вакцину від АЧС, але це «складне завдання» через природу вірусу. Ця хвороба не розповсюджується на людей, але вона практично на 100% смертельна серед свиней. Обмежити поширення вірусу також поки неможливо: справа в тому, що він може передаватися з продуктами зі свинини і зберігати життєздатність в заморожених тушах протягом декількох місяців.

Видання пише, що хоча китайський уряд стверджує, що поголів'я повністю відновиться в 2020 році, в цей оптимістичний прогноз не вірить майже ніхто. Швидше за все, криза стане лише важчою.  

Нагадаємо: ціни на свинину і бекон в усьому світі зросли через вірус африканської чуми свиней (АЧС), який лютує в Китаї. Аналітики прогнозували, що вартість м'яса буде залишатися високою протягом наступних трьох місяців.

До цього експерти підрахували, що сукупні втрати поголів'я свиней, за вісім місяців 2019 року в країнах в цілому перевищують 130 млн голів, що становить 17% від сукупної кількості цих тварин в світі. Такі величезні втрати еквівалентні 19 млн тонн свинини забійної маси або ж – середньорічним споживанням свинини для більш 1 млрд людей.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло