Захворіло у світі
1,324,907
Померло у світі
73,703
Вилікувалось у світі
275,832
Захворіло в Україні
1319
Померло в Україні
38
Вилікувалось в Україні
28
Глава ООН закликав більше не субсидувати вугільні електростанції

Глава ООН закликав більше не субсидувати вугільні електростанції

Він зазначив, що залежність людства від вугілля є основною причиною змін клімату

Глава ООН закликав більше не субсидувати вугільні електростанції
Twitter Антоніо Гуттеріша

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш нагадав, що зміна клімату залишається найбільшою загрозою для планети, і одна з її головних причин – патологічна залежність людства від вугілля. По це він зазначив, виступаючи на саміті Асоціації країн Південно-Східної Азії (АСЕАН) в Бангкоку, передає Центр новин ООН.

Гутерріш зазначив, що південно-азіатські країни більше, ніж інші постраждають від наслідків кліматичних змін. Посилаючись на висновки вчених, він попередив, що, якщо ми не зможемо здолати зміни клімату, в 2050 році, за прогнозами, під загрозою затоплення опиняться 300 млн чоловік.

Глава ООН закликав негайно зробити те, про що говорять вчені: до кінця століття утримати зростання температури на рівні на 1,5 градуса, що потребують 45%-го скорочення викидів вуглецю в найближче десятиліття, а до 2050 року домогтися «вуглецевої нейтральності», тобто обсяги вироблених парникових газів не повинні перевищувати рівня, який може поглинатися лісами.

Гутерріш наголосив, що одна з головних перешкод для досягнення цих цілей – нездатність людства позбутися залежності від вугілля.

«Ми повинні встановити ціну на викиди вуглецю, – продовжив він. – Необхідно припинити субсидувати викопне паливо і більше не створювати нові електростанції на основі вугілля».

За твердженням глави ООН, країни Південно-Східної Азії повинні показати приклад іншим: встановити ціни на вуглець, скасувати субсидії на викопне паливо і припинити будівництво нових вугільних електростанцій. Тоді ми зможемо перемогти зміна клімату і «зберегти наші прекрасні міста, такі як Бангкок, які ми хочемо залишити людству у спадок», – сказав генсек.

Нагадаємо, Китай в інших країнах інвестував $36 млрд у вугільні електростанції, незважаючи на «боротьбу за чисте повітря».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію