5 причин, чому Трамп обманює щодо причин виходу з кліматичної угоди

5 причин, чому Трамп обманює щодо причин виходу з кліматичної угоди

Наведені президентом США аргументи є маніпулятивними і не відповідають дійсності

5 причин, чому Трамп обманює щодо причин виходу з кліматичної угоди
Фото Shutterstock

У четвер президент Дональд Трамп оголосив, що виведе Сполучені Штати з Паризької кліматичної угоди. Причинами цього рішення він вказав економічні та промислові тягарі, через які нібито страждала країна внаслідок виконання зобов’язань угоди.

Доводи Трампа про вихід з Паризької угоди не витримують критики. Майже вся наведена статистика невірна або містить серйозні помилки, стверджує видання «Вести Экономика». При цьому США є одним з найбільших виробників СО2 в світі.

1.Втрата робочих місць

Трамп заявив, що дотримання США умов Паризького угоди може «обійтися Америці в 2,7 тис. втрачених робочих місць до 2025 року, за даними National Economic Research Associates».

Ці дані базуються виключно на вимогах скоротити викиди в промисловості з 20% до 40%. При цьому до уваги не береться розвиток технологій з розробки чистої енергії – сонця та вітру.

Між тим, сьогодні роботи в цій сфері значно більше, ніж у вугільній промисловості. І ці цифри продовжують рости – в нещодавній доповіді Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії, зайнятість в сфері сонячної енергетики зростає в 17 разів швидше, ніж вся економіка США в 2016 році.

2. Підвищення температури є несуттєвим

Паризька кліматична угода ставить собі за мету запобігання потепління планети більш, ніж на 2 градуси за Цельсієм. Це той поріг, перевищення якого може привести до вкрай негативних наслідків, попереджають вчені.

5 причин, чому Трамп обманює щодо виходу з кліматичної угоди
Фото Shutterstock

«Навіть якщо Паризька хартія буде виконана в повному обсязі, з дотриманням умов усіма країнами, це дозволить знизити температуру на 0,2 градуса за Цельсієм до 2100 року. Це ніщо», – зазначив він.

Насправді без вжиття заходів температура Землі підвищиться на 4,2 градуси до 2100 року. Якщо всі країни виконають свої екологічні зобов’язання – вона підвищиться на 3,3 градуси. Це означає, Паризька угода дозволить знизити температуру на 0,9 градусів, а не 0,2.

0,9 градуса в глобальному масштабі величезні. З початком Промислової революції середня глобальна температура підвищилася, згідно з NASA, на приблизно такий же рівень – 0,99 градусів за Цельсієм. І ми вже бачимо багато драматичних змін на планеті. Навіть скорочення 0,2 градуса не буде «крихітним» – це буде 20% від тих кліматичних змін, які ми спостерігаємо.

Якщо США відмовиться від своїх зобов'язань, до 2025 року країна буде випускати 6,7 гігатонн СО2 в рік, замість 5,3 Гт CO2 на рік, які США випускають зараз.

3. Негативний економічний вплив

У своїй промові Трамп припустив, що якщо залишитися в угоді, це буде коштувати економіці США «$3 трлн від ВВП і 6,5 млн робочих місць в промисловості, в той час як дохід домогосподарств впаде на $7000 або навіть більше».

Аналітики знайшли джерело цих даних – зі звіту, опублікованого фондом Heritage Foundation в квітні 2016 року. В ньому сказано, що якщо податкова ставку на викиди СО2 розміром в $36 (на сьогодні) буде рости на 3% щороку з 2015 по 2035 роки, ВВП США буде скорочуватися на 0,55% щороку до 2035 року.

Але, за розрахунками, зроблених Resources of the Future, США могли б дотримуватися приписів Паризької угоди з набагато нижчою податковою ставкою на викиди вуглецю протягом меншого часу.

Тоді ВВП США буде знижуватися на трохи менше 0,10% і 0,35% в рік з цього моменту до 2025 року.

4. Відключення і перебої

Трамп заявив, що дотримуючись цілей Паризької угоди, «країна зіткнеться з серйозною небезпекою відключень і затемнень». Заява, здається, має на увазі, що США повинні використовувати всі джерела енергії, які можна, щоб підтримувати попит на електроенергію.

5 причин, чому Трамп обманює щодо виходу з кліматичної угоди
Фото Shutterstock

Це не вірно. Несприятливі погодні умови, несправне обладнання найчастіше викликають перебої або втрати в потужності.

Основною причиною збоїв є надмірне тепло – як від навантажень на мережу, так і від спеки, яка перевантажує, розтоплює або іншим чином пошкоджує обладнання, наприклад електричні трансформатори і лінії електропередач. Зростання глобальної температури навпаки збільшить навантаження на електромережі через попит на кондиціонери.

5. «Мільярди і мільярди доларів»

Трамп припустив, що участь в угоді замагатиме від США виплатити значну суму в Фонд зеленого клімату.

«Таким чином, ми будемо платити мільярди і мільярди доларів, і ми вже сильно випереджаємо всіх інших. Багато інших країн не виплатили нічого», – заявив він.

США взяли на себе зобов'язання вкласти $3 млрд у фонд. Це справді більше, ніж в будь-якій іншій країні.

Але США також несе відповідальність за 1/3 викидів СО2, так що обіцянка країни виплатити велику суму цілком логічна. Крім того, внесок США далекий від найбільших виплат на душу населення – Люксембург зобов'язався заплатити $93,60 на душу населення, Швеція виплатить $60,54 на душу населення – порівнянні з $9,3 на душу населення з США.

Від обіцяної суми США виплатили $1 млрд. Трамп пообіцяв, що вийшовши з угоди, США не будуть платити більше нічого до фонду.

5 причин, чому Трамп обманює щодо виходу з кліматичної угоди
Фото Shutterstock

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло