5 причин, чому Трамп обманює щодо причин виходу з кліматичної угоди
Наведені президентом США аргументи є маніпулятивними і не відповідають дійсності

У четвер президент Дональд Трамп оголосив, що виведе Сполучені Штати з Паризької кліматичної угоди. Причинами цього рішення він вказав економічні та промислові тягарі, через які нібито страждала країна внаслідок виконання зобов’язань угоди.
Доводи Трампа про вихід з Паризької угоди не витримують критики. Майже вся наведена статистика невірна або містить серйозні помилки, стверджує видання «Вести Экономика». При цьому США є одним з найбільших виробників СО2 в світі.
1.Втрата робочих місць
Трамп заявив, що дотримання США умов Паризького угоди може «обійтися Америці в 2,7 тис. втрачених робочих місць до 2025 року, за даними National Economic Research Associates».
Ці дані базуються виключно на вимогах скоротити викиди в промисловості з 20% до 40%. При цьому до уваги не береться розвиток технологій з розробки чистої енергії – сонця та вітру.
Між тим, сьогодні роботи в цій сфері значно більше, ніж у вугільній промисловості. І ці цифри продовжують рости – в нещодавній доповіді Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії, зайнятість в сфері сонячної енергетики зростає в 17 разів швидше, ніж вся економіка США в 2016 році.
2. Підвищення температури є несуттєвим
Паризька кліматична угода ставить собі за мету запобігання потепління планети більш, ніж на 2 градуси за Цельсієм. Це той поріг, перевищення якого може привести до вкрай негативних наслідків, попереджають вчені.

«Навіть якщо Паризька хартія буде виконана в повному обсязі, з дотриманням умов усіма країнами, це дозволить знизити температуру на 0,2 градуса за Цельсієм до 2100 року. Це ніщо», – зазначив він.
Насправді без вжиття заходів температура Землі підвищиться на 4,2 градуси до 2100 року. Якщо всі країни виконають свої екологічні зобов’язання – вона підвищиться на 3,3 градуси. Це означає, Паризька угода дозволить знизити температуру на 0,9 градусів, а не 0,2.
0,9 градуса в глобальному масштабі величезні. З початком Промислової революції середня глобальна температура підвищилася, згідно з NASA, на приблизно такий же рівень – 0,99 градусів за Цельсієм. І ми вже бачимо багато драматичних змін на планеті. Навіть скорочення 0,2 градуса не буде «крихітним» – це буде 20% від тих кліматичних змін, які ми спостерігаємо.
Якщо США відмовиться від своїх зобов'язань, до 2025 року країна буде випускати 6,7 гігатонн СО2 в рік, замість 5,3 Гт CO2 на рік, які США випускають зараз.
3. Негативний економічний вплив
У своїй промові Трамп припустив, що якщо залишитися в угоді, це буде коштувати економіці США «$3 трлн від ВВП і 6,5 млн робочих місць в промисловості, в той час як дохід домогосподарств впаде на $7000 або навіть більше».
Аналітики знайшли джерело цих даних – зі звіту, опублікованого фондом Heritage Foundation в квітні 2016 року. В ньому сказано, що якщо податкова ставку на викиди СО2 розміром в $36 (на сьогодні) буде рости на 3% щороку з 2015 по 2035 роки, ВВП США буде скорочуватися на 0,55% щороку до 2035 року.
Але, за розрахунками, зроблених Resources of the Future, США могли б дотримуватися приписів Паризької угоди з набагато нижчою податковою ставкою на викиди вуглецю протягом меншого часу.
Тоді ВВП США буде знижуватися на трохи менше 0,10% і 0,35% в рік з цього моменту до 2025 року.
4. Відключення і перебої
Трамп заявив, що дотримуючись цілей Паризької угоди, «країна зіткнеться з серйозною небезпекою відключень і затемнень». Заява, здається, має на увазі, що США повинні використовувати всі джерела енергії, які можна, щоб підтримувати попит на електроенергію.

Це не вірно. Несприятливі погодні умови, несправне обладнання найчастіше викликають перебої або втрати в потужності.
Основною причиною збоїв є надмірне тепло – як від навантажень на мережу, так і від спеки, яка перевантажує, розтоплює або іншим чином пошкоджує обладнання, наприклад електричні трансформатори і лінії електропередач. Зростання глобальної температури навпаки збільшить навантаження на електромережі через попит на кондиціонери.
5. «Мільярди і мільярди доларів»
Трамп припустив, що участь в угоді замагатиме від США виплатити значну суму в Фонд зеленого клімату.
«Таким чином, ми будемо платити мільярди і мільярди доларів, і ми вже сильно випереджаємо всіх інших. Багато інших країн не виплатили нічого», – заявив він.
США взяли на себе зобов'язання вкласти $3 млрд у фонд. Це справді більше, ніж в будь-якій іншій країні.
Але США також несе відповідальність за 1/3 викидів СО2, так що обіцянка країни виплатити велику суму цілком логічна. Крім того, внесок США далекий від найбільших виплат на душу населення – Люксембург зобов'язався заплатити $93,60 на душу населення, Швеція виплатить $60,54 на душу населення – порівнянні з $9,3 на душу населення з США.
Від обіцяної суми США виплатили $1 млрд. Трамп пообіцяв, що вийшовши з угоди, США не будуть платити більше нічого до фонду.

Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].