Захворіло у світі
6,014,117
Померло у світі
367,627
Вилікувалось у світі
2,538,227
Захворіло в Україні
23,204
Померло в Україні
696
Вилікувалось в Україні
9,311
Україна очікує другого траншу від ЄС до кінця 2019 року – Маркарова

Україна очікує другого траншу від ЄС до кінця 2019 року – Маркарова

Уже виконано 11 з 12 умов для отримання такої макрофінансової допомоги

Україна очікує другого траншу від ЄС до кінця 2019 року – Маркарова
Оксана Маркарова
Фото: УНІАН

Україна виконала уже 11 з 12 умов для отримання другого траншу мікрофінансової допомоги від Європейського Союзу і сподівається на її отримання після виконання останньої вимоги вже до кінця 2019 року. Про це  в інтерв’ю журналістам повідомила міністр фінансів Оксана Маркарова, передає кореспондент Mind.

«По макрофінансовій допомозі Європейського союзу другий транш – по другому траншу у нас було 12 умов, з яких 11 умов отримані станом на сьогоднішній момент і повністю виконано. Тому  у нас залишається ще одна умова, це проведення нашого фінмоніторингу правил до європейської четвертої директиви. Законопроект розроблений поданий і зараз активно опрацьовується двома профільними комітетами (Верховної Ради – Mind) і я сподіваюся, що ми найближчим часом зможемо Верховною Радою його ухвалити. Після цього уже не буде ніяких умов які будуть зупиняти це», – сказала міністр.

За ї словами, для того, щоб почати вибірку коштів Україні необхідно «буде знаходитись в програмі МВФ, тому що … всі міжнародні фінансування від офіційних кредиторів, а це пріоритет номер один…, тому що і макрофінанс ЄС, і інструменти Світового банку – це довгострокові і дуже дешеві ресурси».

Маркарова підкреслила, що домовленості України з МВФ тут також важливі  «і у нас ще є абсолютно відкрита можливість до кінця цього року цей другий транш отримати».

Раніше Mind писав, що ЄС готовий надати Україні другий транш кредиту на 500 млн євро. Евросоюз підтвердив готовність надати фінансову підтримку проектам Приазов‘я.

Також повідомлялося, що в Мінфіні розповіли про ступінь виконання зобов’язань для отримання другого траншу у 500 млн євро.

У травні 2018 року Єврокомісія схвалила рішення про започаткування нової програми макрофінансової допомоги Україні. У вересні було підписано меморандум, а вже в грудні минулого року Україна отримала перший транш кредиту на суму 500 млн євро.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті