Захворіло у світі
32,234,685
Померло у світі
983,042
Вилікувалось у світі
22,237,989
Захворіло в Україні
191,671
Померло в Україні
3,827
Вилікувалось в Україні
85,133
Уряд пропонує передбачити в бюджеті-2020 три інструменти підтримки соціальних програм - Маркарова

Уряд пропонує передбачити в бюджеті-2020 три інструменти підтримки соціальних програм - Маркарова

На ДФРР пропонується передбачити близько 7,4 млрд грн, а на соцекономрозвиток – близько 2 млрд грн

Уряд пропонує передбачити в бюджеті-2020 три інструменти підтримки соціальних програм - Маркарова
Міністр фінансів Оксана Маркарова
Фото: УНІАН

Уряд передбачив у проєкті державного бюджету видатки на фінансування Державного фонду регіонального розвитку, на виплату субвенцій для підтримки об’єднаних територіальних громад та субвенції на соціально-економічний розвиток. Про це під час представлення урядом доопрацьованого до другого читання проєкту закону про державний бюджет України на 2020 рік повідомила міністр фінансів Оксана Маркарова, передає кореспондент Mind.

«Уряд при доопрацюванні бюджету до другого читання врахував  як пропозиції бюджетного комітету, так і висновки Рахункової палати. Ми дещо змінюємо і таким чином будуть три інструменти в бюджеті використовуватись  на підтримку  регіональний програм. Це фонд регіонального розвитку, це субвенція  на підтримку ОТГ і це невелика частина соцеконому. В наступному році всі три будуть адмініструватися Міністерством розвитку громад відповідно до оновлених критеріїв, які теж будуть після ухвалення бюджету напрацьовані разом з народними депутатами», – сказала Маркарова.

Пояснюючи повернення положення щодо передбачення видатків на соцеконом до проєкту державного бюджету навіть попри критичне ставлення до цього Маркарової, прем’єр-міністр Олексій Гончарук зазначив: «Цієї статті видатків не було. Ми вважаємо, що цей інструмент не дуже ефективний. …Тобто є більш вдалі, на нашу думку, інструменти. Наприклад, згаданий вами ДФРР… Депутати вважають інакше: вони вважають, що потрібно, щоб існував і один і інший інструмент, і вони  запропонували взагалі щоб цей інструмент, соціально-економічний розвиток, він був більшим значно. Ми погодилися, що він буде, залишиться, але в меншому розмірі, а ДФРР буде значно більшим», – сказав Гончарук.

За його словами «тут немає ніякої зради», адже просто залишаються два інструменти, «які трошки по різному будуть працювати з коштами. Але і той і інший інструмент будуть використовуватися для того, щоб інвестувати в  освіту, в науку, в якісь інші соціально-важливі об’єкти на місцях».

Прем’єр додав, що уряд слідкуватиме за тим, щоб ні в одному, ні в іншому  випадку не було проявів корупції. «Ми за процедурами будемо слідкувати максимально прискіпливо», – зазначив Гончарук.

Згідно з повідомленням прес-служби Кабінету Міністрів у проєкті державного  бюджету на 2020 рік уряд пропонує ВР передбачити 7,4 млрд грн – на  Державний фонд регіонального розвитку та 2 млрд грн – на соціально-економічний розвиток регіонів.

Нагадаємо, як писав Mind, 18 жовтня парламент затвердив у першому читанні законопроєкт про держбюджет-2020. Для врахування поданих депутатами пропозицій, загальна потреба у бюджетних коштах становить близько 1,9 трлн грн

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті