Захворіло у світі
93,158,547
Померло у світі
1,995,273
Вилікувалось у світі
51,421,906
Захворіло в Україні
1,146,963
Померло в Україні
20,542
Вилікувалось в Україні
847,391
Тейлор у Конгресі: «Зеленський, не виконавши вимогу Трампа, уникнув публічного приниження»

Тейлор у Конгресі: «Зеленський, не виконавши вимогу Трампа, уникнув публічного приниження»

Росіяни зраділи б приниженню України на міжнародній арені, зазначив він

Тейлор у Конгресі: «Зеленський, не виконавши вимогу Трампа, уникнув публічного приниження»
фото AFP

Володимир Зеленський уникнув «жахіття», яке його спіткало б, якби він на вимогу президента США Дональда Трампа публічно оголосив про розслідування справи Burisma та втручання України у вибори у США 2016 року.

Про це заявив тимчасовий повірений США в Україні Вільям Тейлор.

У середу спецкомітет з розвідки Палати представників Конгресу США оприлюднив стенограму закритих слухань з його участю, які відбулися 22 жовтня в рамках процедури імпічменту Трампа, ініційованої Демократичною партією у звʼязку з можливим втручанням у внутрішню політику України.

Зокрема, Тейлор розповів, що якби президент Володимир Зеленський зробив публічну заяву про те, що Україна відновить розслідування проти сім'ї колишнього віце-президента США Джо Байдена, це викликало б критику всередині України, а також послабило б позиції України на міжнародній арені.

«Це було б кошмаром... сценарій, при якому президент Зеленський оголосив би публічно, що він буде розслідувати справи Burisma і вибори 2016 року, втручання у вибори 2016 року, без чого не булла б надана військова допомога США. Росіянам б це сподобалося... росіянам можуть сподобатись приниження Зеленського з боку американців, і це б розв'язало Росії руки, а я би звільнився з посади», – сказав Тейлор.

За його словами, Трамп став на позицію, що продовжить надання допомоги Києву і проведе зустріч з новим президентом Зеленським тільки після того, як Київ відновить розслідування проти сина Байдена Хантера та компанії Burisma.

«Це було моє ясне розуміння. Коштів на надання допомоги в сфері безпеки не буде до тих пір, поки президент [України] не візьме на себе зобов'язання провести розслідування», – сказав Тейлор.

«Тобто, якщо ви цього не зробите, то не отримаєте того-то? У цьому полягало ваше розуміння?» – запитали конгресмени у дипломата. «Так, сер», – відповів Тейлор.

З його свідчень конгресмени зробили висновок, що президент Трамп затримував військову допомогу Україні і вимагав певної послуги щодо її надання, а також що президент України мав публічно оголосити про початок розслідувань нібито теорії змови щодо Байдена і виборів у 2016 році.

Раніше чиновник Білого дому Александр Віндман, який був свідком розмови Трампа із Зеленським, дав свідчення у Конгресі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті