Захворіло у світі
95,051,894
Померло у світі
2,031,599
Вилікувалось у світі
52,352,854
Захворіло в Україні
1,163,716
Померло в Україні
20,869
Вилікувалось в Україні
871,196
Чиновник, який був свідком розмови Трампа із Зеленським, дав свідчення – документ

Чиновник, який був свідком розмови Трампа із Зеленським, дав свідчення – документ

Александр Віндман розповів, чому його занепокоїли слова Трампа

Чиновник, який був свідком розмови Трампа із Зеленським, дав свідчення – документ
Дональд Трамп
фото twitter.com/realDonaldTrump

Сьогодні один з високопоставлених експертів Ради національної безпеки США Александр Віндман дасть свідчення перед комітетами Конгресу в рамках розслідування про імпічмент президента Дональда Трампа. Текст його заяви уже опублікували ЗМІ.

Його виступ розпочинається із слів про важливість України для США.

«З 2008 року Росія проявляє явно агресивну зовнішню політику, застосовуючи військову міць і використовуючи гібридну війну для досягнення своїх цілей регіональної гегемонії і глобального впливу. За відсутності стримуючого фактора, щоб утримувати Росію від такої агресії, існує підвищений ризик нових конфронтацій із Заходом. У цій ситуації сильна і незалежна Україна має вирішальне значення для США», – скаже він та додасть,що Україна є «оплотом проти російської агресії».

За його словами, весною 2019 року йому стало відомо про «зовнішній вплив, який просував неправдиву інформацію про Україну, яка не відповідала міжвідомчому консенсусу», що своєю чергою, підривало зусилля щодо співпраці з Україною.

Віндман також розповів, що він потрапив до складу делегації, яка була присутня на інавгурації президента Володимира Зеленського. Коли делегація повернулась до США, її учасники пояснили Трампу свою позитивну оцінку українського президента та його команди.

Одним з пунктів виступу Відмана є візит Олександра Данилюка, на той час секретаря РНБО, до США 10 липня. За його словами, Данилюк зустрічався із радником Трампа з нацбезпеки Джоном Болтоном, спецпредставником США з питань України Куртом Волкером та міністром енергетики США Ріком Перрі,а також послом США в ЄС Гордоном Сондлендом.

«Зустрічі йшла добре, аж доки українська сторона не торкнулась питання тем зустрічі двох президентів. Українці вважали цю зустріч критично важливою, щоб заручитись підтримкою США як найважливішого міжнародного партнера. Посол Сондленд почав наполягати на тому, щоб Україна провела конкретні розслідування, щоб забезпечити собі зустріч з президентом (Трампом – ред.)», – сказав Віндман.

Після зустрічі Сондленд підкреслив важливість розслідувань про начебто втручання українців в американські вибори в 2016 році і про справу Burisma. Віндман звернув увагу Сондленда на те, що його заяви недоречні і що вимога розслідувань щодо можливого конкурента Трампа Джозефа Байдену і його родини не мають нічого спільного з національною безпекою.

Врешті Віндман розповів і про телефонну розмову між Трампом та Зеленським.

За його словами він уважно слухав розмову, яка відбулась 25 липня і цей дзвінок його занепокоїв.

«Я не думав, що було правильно вимагати від іноземного уряду розслідувати дії американських громадян, і я хвилювався про наслідки для підтримки України з боку США», – сказав він та додав, що через розслідування проти Байденів та Burisma Україна могла втратити двопартійну підтримку з боку США.

Нагадаємо: наприкінці вересня спікер Палати представників Конгресу США демократ Ненсі Пелосі оголосила про початок офіційного розслідування в рамках процедури імпічменту президента Трампа в зв'язку зі скандалом, який почався після публікацій The Washington Post і The New York Times про можливий тиск Трампа на президента Зеленського під час липневої телефонної розмови.

Деякі чиновники пов’язали вимоги Трампа із заморожування військової допомоги для України.

Раніше цього місяця перед Конгресом свідчив тимчасовий повірений в справах США в Україні Вільям Тейлор. Він розповів, що  від публічної заяви президента Зеленського залежала не тільки його зустріч з американським лідером, а й надання Україні військової допомоги.

Тейлор, зокрема, розповів, що посол США в ЄС Гордон Сондленд заявив йому в якийсь момент, що зробив помилку, заявивши українцям на зустрічі в Білому домі про те, що від розслідування щодо Байденів залежить особиста зустріч Зеленського і Трампа. Насправді, сказав Сонленд, від цього розслідування залежить взагалі все – і в тому числі фінансова та військова допомогу Україні.

Крім того, він підкреслив, що тиск на Україну з боку оточення Трампа був, і він був потужніший, ніж вважалось досі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті