МВФ заявив про певний прогрес у переговорах з українською стороною

МВФ заявив про певний прогрес у переговорах з українською стороною

Для того, щоб узгодити пакет заходів, який може бути підтриманий програмою МВФ, потрібен час, наголошують у фонді

МВФ заявив про певний прогрес у переговорах з українською стороною
фото www.flickr.com/photos/worldbank/16953090889

Україна і МВФ досягли певного прогресу в переговорах по новій програмі розширеного фінансування української економіки, проте залишається ряд умов щодо гарантій та реформ, необхідних для подальшого просування в цьому питанні. Про це розповів під час брифінгу 7 листопада у Вашингтоні директор департаменту комунікацій МВФ Джеррі Райс, повідомляє Укрінформ.

«Я можу вам сказати, що досягнуто прогресу в обговоренні фіскальної та грошово-кредитної політики, а також кроків щодо ключових реформ», – зазначив він.

У цьому зв'язку він зауважив, що «надзвичайно важливе значення» мають гарантії незалежності та фінансової стабільності Нацбанку України, мінімізації фіскальних витрат в контексті рішень банку, а також зміцнення верховенства права та боротьба з корупцією.

«Як я вже сказав, дискусії тривають. Думаю, тут немає нічого надзвичайного. Ви знаєте, що потрібен час для того, щоби узгодити пакет заходів, який може бути підтриманий програмою МВФ», – пояснив Райс.

Водночас, він підкреслив, що МВФ «безумовно підтримує широку мету більш швидкого, стійкого та всеосяжного зростання» в Україні з метою підвищення рівня життя населення, а також залучення вкрай необхідних інвестицій.

«Ми вважаємо, що Україні потрібно досягти просування в деяких структурних реформах – знову ж таки, покращити врядування та зусилля в боротьбі з корупцією», – підкреслив представник МВФ.

Він також звернув увагу на необхідності зменшення ролі олігархів у країні та водночас на відпрацюванні фіскальної й монетарної політики «для підтримки макростабільності» національної економіки.

Нагадаємо: у травні 2018 року Єврокомісія схвалила рішення про започаткування нової програми макрофінансової допомоги Україні. У вересні було підписано меморандум, а вже в грудні минулого року Україна отримала перший транш кредиту на суму 500 млн євро.

Наприкінці жовтня Маркарова заявила, що Україна виконала уже 11 з 12 умов для отримання другого траншу макрофінансової допомоги від Європейського Союзу і сподівається на її отримання після виконання останньої вимоги вже до кінця 2019 року.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло