Лавров пригрозив США новими забороненими ракетами

Лавров пригрозив США новими забороненими ракетами

Також він заявив, що РФ не має наміру приєднуватись до Договору про заборону ядерної зброї

Лавров пригрозив США новими забороненими ракетами
Сергій Лавров
сайт МЗС РФ

Росія не має наміру приєднуватися до Договору про заборону ядерної зброї. Про це заявив глава МЗС РФ Сергій Лавров, передає finanz.ru.

«Я хочу ще раз з усією відповідальністю наголосити: Росія не має наміру приєднуватися до цього Договору», – сказав Лавров в п'ятницю в Москві, виступаючи на Московській конференції з нерозповсюдження.

«Ми поділяємо завдання побудови без'ядерного світу, проте домагатися цієї мети слід не такими односторонніми і досить, я б сказав, арогантними методами, на яких ґрунтується цей документ», – підкреслив він.

За словами глави МЗС, в Москві виходять з того, що повна ліквідація ядерної зброї можлива тільки в умовах забезпечення рівної і неподільної безпеки для всіх, в тому числі і для володарів ядерної зброї.

Поки ж Росія має намір розгорнути ракети середньої і меншої дальності, щоб відповісти на дії США, які вийшли з договору про їх ліквідацію.

«Оскільки США вже приступили до створення наземних ракет середньої і меншої дальності, ми, як попереджав президент Путін, чинитимемо дзеркально», – попередив Лавров.

«Разом з тим, з метою збереження вікна можливостей для пошуку шляхів підтримки передбачуваності в ракетній сфері Росія прийняла рішення не розміщувати наземні РСМД де б не було, поки в тому чи іншому регіоні не будуть розміщуватися ракети аналогічного класу американського виробництва», – уточнив глава МЗС.

Він нагадав, що президент Росії в посланнях лідерів країн НАТО і Азіатсько-Тихоокеанського регіону закликав приєднатися до мораторію на розгортання РСМД наземного базування.

«Чіткої відповіді з боку Північноатлантичного альянсу не було. Більш того, нам дають зрозуміти, що НАТО на це не піде », – констатував Лавров.

У НАТО вважають російську пропозицію «безглуздою», оскільки Росія вже розгорнула заборонені договором ракети – саме це і стало причиною розвалу існуючого більше 30 років договору, пояснила позицію блоку в кінці жовтня заступник генерального секретаря Роуз Геттемюллер.

«Усі члени альянсу переконані, що (крилата ракета наземного базування, яку США вважають забороненої) 9М729, SSC-8 в натовської класифікації, порушує Договір про РСМД, а Росія вже розгорнула ці ракети», – сказала вона.

Нагадаємо: минулого місяця Путін заявив, що Росія буде працювати над створенням ракет середньої дальності, оскільки такі вже є у США.

До цього, як повідомлялось, Трамп заявив, що США розробляють настільки потужну зброю, «що навіть важко повірити».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію