Російська влада звинуватила інтернет у вимиранні населення Роcії

Російська влада звинуватила інтернет у вимиранні населення Роcії

Мінекономрозвитку РФ прогнозує, що швидкість вимирання населення цього року стане рекордною з 2008 року

Російська влада звинуватила інтернет у вимиранні населення Роcії
фото pixabay.com

Інтернет-залежність російської молоді чинить руйнівну дію на інститут сім'ї, що зі свого боку негативно позначається на народжуваності в РФ. Про це заявила віце-спікер Держдуми Ольга Єпіфанова, передає finanz.ru.

«Нас дуже турбує, що в Росії, починаючи з 2016 року, спостерігається зменшення населення. І, за прогнозами, воно триватиме до 2023 року», – сказала Єпіфанова.

На думку заступника голови нижньої палати, однією з причин такої тенденції є «мережева організація поведінки людей».

«Більшість молодих людей буквально живуть в інтернеті. І зрозуміло, залежать від нього», – констатувала вона. Внаслідок цього «посилюються індивідуалізм і егоїзм сучасної людини», що призводить до спотворення і втрати важливих життєвих орієнтирів, включаючи сімейні цінності, сказала вона.

За даними Росстату, за січень – серпень природний спад народжуваності населення прискорився на 30%. За 8 місяців в країні народилися 994 300 осіб, померло – 1,213 мільйона. І хоча смертність скоротилася (на 33 700 осіб), темпи падіння народжуваності виявилися вищими в 2,5 раза (83 900 осіб).

Загалом по країні число померлих перевищило число народжених в 1,2 рази; в 32 суб'єктах ця розбіжність становила 1,5-2,1 раза.

РФ за 8 місяців втратила 219 200 чоловік – на 50 100 більше, ніж за той же період минулого року. У результаті річний демографічний прогноз уряду, згідно з яким природний спад мав стабілізуватися, був перевиконаний вже до початку вересня.

Це змусило Мінекономрозвитку погіршити прогноз. За новою оцінкою МЕР, швидкість вимирання населення  цього року стане рекордною з 2008 року – 284 400 осіб. Показники вище, згідно з російською статистикою, фіксувалися лише в період з середини 1990-х по середину 2000-х, коли щорічно смертність перевищувала народжуваність на 500 000–600 000 осіб.

Приплив мігрантів цього року прискорився вдвічі, до 166 700 осіб, повідомляє Росстат. Але компенсувати природне зменшення він повністю не зміг. За 8 місяців загальна чисельність населення скоротилася на 55 200 осіб.

Нагадаємо: 1 листопада в РФ вступила в силу велика частина поправок до законів «Про зв'язок» та «Про інформацію, інформаційні технології та захист інформації», які отримали неофіційну назву «закон про «суверенний Рунет». Утім працювати суверенний інтернет поки не буде.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті