Депутати пропонують внести зміни до проєкту бюджету-2020 на сотні мільярдів гривень - Гончарук
Уряд запропонував скоротити фінансування деяких програм розвитку спорту, але близько 3 млрд грн мають піти на будівництво спортмайданчиків у опорних школах

Депутати Верховної Ради подали уряду пропозиції для урахування у проєкті бюджету на 2020 рік на сотні мільярдів гривень. Про це під час години запитань до уряду повідомив прем’єр-міністр Олексій Гончарук, передає кореспондент Mind.
«Від народних депутатів до Кабінету Mіністрів для підготовки проєкту (бюджету на 2020 рік – Mind) до другого читання надійшло пропозицій на сотні мільярдів гривень. Нажаль, ми змушені були обрати пріоритети, тому дійсно далеко не все, що було рекомендовано і запропоновано народними депутатами знайшло своє відображення в проєкті», – повідомив прем’єр-міністр у відповідь на репліку народного депутата, голови комітету Верховної Ради з питань молоді та спорту Андрія Кожем’якіна, який зазначив, що при доопрацюванні до другого читання проєкту бюджету на 2020 рік з тіла законопроєкту було вилучено низку статей, які передбачали розвиток спорту в Україні.
«У нас не враховано ні одне питання, яке комітет підтримав, потім це пішло до Кабміну і Кабмін все це скасував. По-перше, підтримка інвалідів і фізкультурно-спортивна реабілітація – 0. Також нема 431 000 грн – розвиток фізичної культури і спорту вищих досягнень і резервного спорту – немає, скасовані субвенції на реконструкцію 25-метрових басейнів по Україні, скасована субвенція на будівництво і реконструкцію палаців спорту по всій Україні – всього 150 000 грн там було, 677 000 грн на оплату працівників дитячо-юнацьких спортивних шкіл … і будівництво сучасного біатлонного комплексу, про який ми так багато кажемо, всього 100 000 грн – теж немає, заморозили. Будь-які пропозиції, які ми надавали, вони не враховані», – сказав Кожем’якін.
У відповідь на це зауваження Гончарук зазначив: «якщо ми говоримо про масовий спорт та про будівництво спортивних майданчиків, ми передбачили програмою розвитку будівництво і вдосконалення опорних шкіл в регіонах на більш ніж 3 млрд грн і в проєктах цих шкіл передбачили створення таких майданчиків».
«Є багато рішень, симетричних, для того, щоб ми компенсували відсутність прямого фінансування по окремих бюджетних програмах», – сказав прем’єр.
Раніше Mind писав, що уряд пропонує ВР збільшити видатки бюджету-2020 на 15 млрд грн, збільшивши фінансування сфер освіти, медицини та соціальну допомогу громадянам.
Також Mind писав що, 18 жовтня парламент затвердив у першому читанні законопроєкт про держбюджет-2020. Для врахування поданих депутатами пропозицій, загальна потреба у бюджетних коштах становить близько 1,9 трлн грн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].