Рада попередньо спростила процедуру затвердження планів розвитку громад та територій

Рада попередньо спростила процедуру затвердження планів розвитку громад та територій

У Міністерстві розвитку громад заявляють про необхідність завершити формування ОТГ до проведення місцевих виборів

Рада попередньо спростила процедуру затвердження планів розвитку громад та територій
Фото: УНІАН

Парламент ухвалив у першому читанні проєкт закону «Про внесення змін до закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» (щодо спрощення процедури затвердження перспективних планів формування територій громад Автономної Республіки Крим, областей)» (2189). За таке рішення проголосували 283 народних депутати, проти – 54, утримались – 45, не голосували – 18, передає кореспондент Mind.

«Дуже важливо, щоб процес формування територій майбутніх спроможних (територіальних – Mind) громад було завершено, підкреслюю, до наступних місцевих виборів. З цією метою урядом і внесено цей законопроєкт», – зазначив заступник міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода,

Цим законопроєктом пропонується спростити механізм затвердження перспективних планів формування територій громад областей, виключивши із цього процесу стадію їх обов’язкового схвалення відповідними обласними радами. Також даним законом передбачено доповнити перелік умов добровільного об’єднання вимогою щодо здійснення цього процесу відповідно до затверджених перспективних планів, «а не як інколи буває, хаотично».

«Необхідність таких змін зумовлена складністю процесів, що відбувались упродовж п'яти років реформування системи місцевого самоврядування, під час яких проявилась низка недоліків, які продовжують перешкоджати створенню спроможних громад. Часто окремі обласні ради ігнорували затверджений критерій щодо формування  спроможних громад. Як наслідок, у великій кількості регіонів досі немає перспективних планів, які покривали область. Як приклад, в Одеській області перспективний план охоплює тільки 40% територій, у Київській – 54%, у Вінницькій – 76%, у Черкаській – 75%», – зазначив Негода.

Ще одним важливим аргументом на користь даного законопроєкту, на думку заступника міністра розвитку громад і територій, стало те, що «понад 70 ОТГ, в яких ЦВК оголосили вибори в грудні цього року не можуть бути визнані спроможними і не можуть перейти на міжбюджетні відносини у зв’язку з тим, що вони  не у перспективних планах».

«З прийняттям цих змін нам відкриються нові можливості для проведення реформи місцевого самоврядування»,  – сказав, звертаючись до парламентарів, заступник міністра.    

Водночас фахівці Науково-експертного управління Верховної Ради у своєму висновку до даного законопроєкту пропонували парламенту повернути його суб’єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання за результатами розгляду у першому читанні, адже, серед іншого, «одним з принципів об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст, як це передбачено в п. 2 частини першої ст. 2 чинного закону, є добровільність. Водночас, встановлені у цьому законі механізми об’єднання територіальних громад, по суті, не враховують цього принципу».

Нагадаємо, 11 жовтня ЦВК призначила на 22 грудня 2019 року проведення перших місцевих виборів у 86 об'єднаних територіальних громадах.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло