Захворіло у світі
12,521,347
Померло у світі
560,834
Вилікувалось у світі
6,901,607
Захворіло в Україні
52,843
Померло в Україні
1,372
Вилікувалось в Україні
25,661
Австралія вперше отримала понад 50% електроенергії з відновлювальних джерел

Австралія вперше отримала понад 50% електроенергії з відновлювальних джерел

Рекордна частка ВДЕ протрималась лише 10 хвилин

Австралія вперше отримала понад 50% електроенергії з відновлювальних джерел
фото pixabay.com

Австралія володіє величезними ресурсами відновлюваної енергетики, проте поки що покладається на вугілля у виробленні електрики. Однак минулого тижня головна енергосистема країни протягом короткого періоду часу отримувала понад 50% енергії від сонця, вітру і води. Про це пише The Guardian.

Історичний момент припав на минулу середу, на 11 годину 50 хвилин за місцевим часом. У цей момент ВДЕ забезпечили 50,2% споживання електроенергії в п'яти штатах – Квінсленді, Новому Південному Уельсі, Вікторії, Південній Австралії та Тасманії.

Сонячна енергія на дахах забезпечила 23,7% усієї потреби в електроенергії, вітер – 15,7%, великі сонячні електростанції – на 8,8%,гідроенергетика – на 1,9%.

У той же час вугілля залишалося найбільшим постачальником електроенергії в мережі: електростанції, які працюють на чорному вугіллі, виробляли 35,7%, а заводи на бурому вугіллі – 13,5%.

Зафіксувати рекорд вдалося завдяки онлайн-інструменту OpenNEM, який контролює стан енергосистеми в режимі реального часу. Він же показав, що рекордна частка ВДЕ протрималася лише 10 хвилин.

Ця віха відображає швидке прискорення розгортання відновлювальних джерел енергії Австралії в останні роки, коли там спостерігається рекордний рівень інвестицій.  

Нагадаємо: в останньому прогнозі Міжнародного енергетичного агентства щодо ринку відновлюваної енергії Renewables 2019 зазначається, що масштабне встановлення сонячних фотоелектричних систем на будинках, комерційних будівлях та промислових об’єктах має розпочатися протягом наступних п’яти років, змінивши спосіб виробництва та споживання електроенергії. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті