Захворіло у світі
12,521,347
Померло у світі
560,834
Вилікувалось у світі
6,901,607
Захворіло в Україні
52,843
Померло в Україні
1,372
Вилікувалось в Україні
25,661
Коло підозрюваних у справі «ВіЕйБі Банку» зросло до десяти – НАБУ

Коло підозрюваних у справі «ВіЕйБі Банку» зросло до десяти – НАБУ

Також у САП повідомили про результати обрання запобіжних заходів фігурантам даної справи

Коло підозрюваних у справі 	«ВіЕйБі Банку» зросло до десяти – НАБУ
Олександр Писарук
Фото: bank.gov.ua

Коло підозрюваних у заволодінні коштами «ВіЕйБі Банку» зросло до десяти. Про це повідомляє прес-служба Національного антикорупційного бюро (НАБУ).

Також детективи НАБУ, сьогодні, 13 листопада 2019 року повідомили фактичному власнику та ексголові правління ПАТ «ВіЕйБі Банк» про підозру у заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, наданого установі Національним банком (НБУ).

Таким чином, восьми особам, серед яких  чинні та колишні посадовці НБУ, «ВіЕйБі Банк» та низки приватних компаній, афільованих із власниками «ВіЕйБі Банку» про підозру повідомлено 11-12 листопада.

Коло підозрюваних у справі 	«ВіЕйБі Банку» зросло до десяти – НАБУ

Також у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (САП) повідомили про результати обрання запобіжних заходів фігурантам даної справи.

Так, Вищим антикорупційним судом (ВАКС) обрано запобіжний захід екс-директору гендепартамента банківського нагляду Аллі Шульзі у вигляді утримання під вартою на строк 60 днів. Суд також визначив в якості альтернативи внесення застави в розмірі 15 млн грн.

Також суд обрав запобіжний захід члену ради НБУ Миколі Каленському у вигляді цілодобового домашнього арешту на строк 60 днів.

За інформацією Інтерфакс-Україна прокурор просив більш суворих заходів – взяття під варту на 60 днів з альтернативою внесення застави 20 млн грн. Однак суд визначив м'якші забезпечувальні заходи, зобов'язавши підозрюваного не відлучатися з Київської області, не спілкуватися зі свідками, серед яких є глава Нацбанку Яків Смолій, здати паспорти і носити електронний засіб контролю.

Звинувачення на адресу Каленського полягають в його згоді із завищеною оцінкою майна, в той час як, згідно з версією слідства, була інформація про його недостатності для видачі кредиту на таку суму.

Окрім того суд обрав запобіжний захід заступнику голови правління «ВіЕйБі Банку» у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб з альтернативою внесення 1,156 млн грн застави.

Також, САП просила суд взяти під варту й колишнього першого заступника голови НБУ Олександр Писарука.

Олександру Писаруку оголосили про підозру 12 листопада. Через це у НБУ заявили, що Смолій терміново повертається в Україну із службового відрядження через справу «ВіЕйБі Банку».

Нагадаємо: НАБУ та САП затримали 7 осіб, зокрема й Писарука, за підозрою у заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, наданого Нацбанком України у 2014 році ПАТ «ВіЕйБі Банк».

Як повідомлялось, 20 серпня 2019 року український Райффайзен Банк Аваль змінив голову правління. Олександр Писарук змінив на посаді Володимира Лавренчука, який керував Raiffeisen Bank Aval' протягом 14 років.

Писарук 2015 року пішов із НБУ через кримінальну справу. Правоохоронці розслідували розкрадання майже 500 млн грн через рахунки УПБ за сприяння банку НБУ «Розрахунковий центр».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті