Захворіло у світі
19,705,715
Померло у світі
728,129
Вилікувалось у світі
11,967,286
Захворіло в Україні
80,949
Померло в Україні
1,897
Вилікувалось в Україні
43,972
Бундестаг прийняв поправки до газової директиви, які стосуються «Північного потоку –2»

Бундестаг прийняв поправки до газової директиви, які стосуються «Північного потоку –2»

Законопроект був прийнятий більшістю голосів

Бундестаг прийняв поправки до газової директиви, які стосуються «Північного потоку –2»
фото pixabay.com

Бундестаг 13 листопада прийняв виправлення до газової директиви ЄС. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Законопроект був прийнятий більшістю голосів, поіменного голосування не було потрібно.

Сама директива вступила в силу в травні, тепер країни-члени ЄС зобов'язані до 24 лютого 2020 року закріпити її в національному законодавстві. Директива спрямована на регулювання діяльності газопроводів третіх країн на території ЄС – тепер газопроводи третіх країн повинні відповідати вимогам, які застосовуються до внутрішніх газопроводах ЄС – і стосується, таким чином, в першу чергу російського «Північного потоку – 2».

Серед головних положень директиви – поділ компаній, що постачають газ і компаній, його транспортують. Це означає, що компанія-оператор «Північного потоку – 2» повинна бути незалежною від «Газпрому», а 50% його пропускної потужності повинні резервуватися для альтернативних постачальників. Винятки можливі, але тільки зі схвалення Єврокомісії.

Нагадаємо: у минулу п'ятницю Бундестаг не зміг прийняти цей закон. Голосування йшло вночі, близько 1:45 суботи фракція правої партії «Альтернатива для Німеччини», яка дотримується проросійської позиції, засумнівалася в наявності кворуму і зажадала поіменного голосування. В ході нього з'ясувалося, що було подано 133 голоси при необхідних для кворуму 355 голосів. Відповідно до статуту засідання було припинено, а вирішення питання – перенесено.

Засновником і власником контрольного пакета акцій компанії-оператора проекту – Nord Stream 2 AG є «Газпром». До консорціуму входять також французька Engie, австрійська OMV, британо-нідерландська Royal Dutch Shell, німецькі Uniper і Wintershall.

Нагадаємо: голова правління Wintershall Dea Маріо Мерен заявив,що будівництво газопроводу «Північний потік – 2» завершиться цього року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті