Захворіло у світі
12,521,347
Померло у світі
560,834
Вилікувалось у світі
6,901,607
Захворіло в Україні
52,843
Померло в Україні
1,372
Вилікувалось в Україні
25,661
Верховна рада підтримала усунення неузгодженостей у законі про анбандлінг

Верховна рада підтримала усунення неузгодженостей у законі про анбандлінг

Разом з тим, до цього Верховна Рада відхилила проєкт постанови про скасування прийняття закону про відокремленням діяльності з транспортування природного газу

Верховна рада підтримала усунення неузгодженостей у законі про анбандлінг
Фото: сайт ВР

Верховно Рада прийняла постанову про про усунення неузгодженостей у тексті прийнятого закону «Про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з відокремленням діяльності з транспортування природного газу» ( № 2239-1). За прийняття даної постанови проголосувало 292 народні депутати, проти – 31, утрималися – 36, не голосували 44. Про це повідомляє кореспондент Mind.

Разом з тим, до цього Верховна Рада відхилила проєкт постанови № 2239-1-П про скасування прийняття у другому читанні та вцілому закону «Про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з відокремленням діяльності з транспортування природного газу». Проєкт постанови підтримали  – 57, проти – 43, утрималися – 241, не голосували 54 нардепи.

Прем'єр-міністр Олексій Гончарук виступав у Верховній Раді та просив підтимати даний прави до закону про анбандлінг та підкреслив, що держава залишається єдиним власником ГТС. Пізніше у Facebook він прокоментував рішення уряду.

«Ухваливши закон, ми приведемо українське енергетичне законодавство у відповідність до європейського.
Адже вимоги до створення відокремленого та незалежного оператора ГТС передбачені законом про ринок природного газу та Третім енергетичним пакетом ЄС», – написав Гончарук.

За його словами, створено необхідні умови для виконання зобов'язань України щодо відокремлення діяльності з транспортування газу та забезпечення діяльності оператора газотранспортної системи.

Нагадаємо: Верховна Рада  у четвер, 31 жовтня, підтримала законодавчі зміни, необхідні для так званого анбандлінгу – відокремлення від НАК «Нафтогаз Українии»  функції транспортування природного газу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті