Захворіло у світі
13,026,225
Померло у світі
570,924
Вилікувалось у світі
7,188,992
Захворіло в Україні
54,133
Померло в Україні
1,398
Вилікувалось в Україні
26,503
Заборгованість Бахматюка перед державою складає майже 30 млрд грн – Нацбанк

Заборгованість Бахматюка перед державою складає майже 30 млрд грн – Нацбанк

НБУ подав проти Бахматюка та його компаній більше 50 позовів в суди

Заборгованість Бахматюка перед державою складає майже 30 млрд грн – Нацбанк
Олег Бахматюк
Фото: УНІАН

Заборгованість Олега Бахматюка перед державою складає 29,3 млрд грн. Про це повідомляє прес-служба Національного банку (НБУ).

Бохматюк винен 11 млрд грн Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО), який виплатив цю суму вкладникам двох банків – «Фінансова ініціатива» та «ВіЕйБі Банку», власником яких був Бахматюк.

Заборгованість власника вищезгаданих банків перед Нацбанком за кредитами рефінансування банків 10,6 млрд грн. Та ще 7,7 млрд грн боргу перед трьома державним банкам.

За словами НБУ, щоб гарантувати повернення коштів за кредитами рефінансування, свого часу регулятор не лише домігся від Бахматюка офіційного визнання себе власником «Фінансової ініціативи» та «ВіЕйБі Банку», але й вперше уклав з ним договір особистої поруки. 

Заборгованість Бахматюка перед НБУ забезпечена його особистими поруками про її погашення на загальну суму 8,6 млрд грн та майновими поруками його компаній.

НБУ подав проти Бахматюка та його компаній більше 50 позовів в суди. На сьогодні маємо 19 судових рішень, які вступили в законну силу на користь Національного банку за договорами поручительства щодо банку «Фінансова ініціатива» та жодного рішення щодо «ВіЕйБі Банку».

Нацбанк до цього повідомляв, що загальний борг неплатоспроможних банків за кредитами рефінансування тільки перед регулятором на початок листопада 2019 року склав близько 46 млрд грн з урахуванням відсотків. 

Нагадаємо: український бізнесмен Олег Бахматюк, який є власником збанкрутілих «VAB Банку» і банку «Фінансова ініціатива», заборгував Національному банку по кредитах рефінансування обох фінустанов 10,6 млрд грн. 

Як повідомлялося, детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП 11 листопада за підозрою в заволодінні коштами виданого у 2014 році стабілізаційного кредиту VAB Банку в сумі 1,2 млрд грн затримали 7 осіб, серед яких колишні та нинішні співробітники Національного банку України, VAB Банку і компаній, пов'язаних з ексвласником банку.

Після цього Бахматюк заявив, що готовий повернутись в Україну. Він та агрохолдинг «Укрлендфармінг», який йому належить, наприкінці жовтня направили Фонду гарантування вкладів фізосіб як арбітражному керуючому офіційну пропозицію про поетапне погашення 8 млрд грн боргів VAB Банку і банку «Фінансова ініціатива», які належать бізнесмену та були виведені з ринку, а також про внесення 500 млн грн гарантійного внеску.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті