Захворіло у світі
32,844,938
Померло у світі
994,216
Вилікувалось у світі
22,717,603
Захворіло в Україні
198,634
Померло в Україні
3,959
Вилікувалось в Україні
87,882
ДБР направило до Генпрокуратури проєкт повідомлення про підозру Порошенку

ДБР направило до Генпрокуратури проєкт повідомлення про підозру Порошенку

Підозра стосується можливого неправомірного впливу на проведення конкурсу з добору кандидатів для призначення членів Вищої ради правосуддя

ДБР направило до Генпрокуратури проєкт повідомлення про підозру Порошенку
Петро Порошенко
Фото: Facebook/Петро Порошенко

Державне бюро розслідувань (ДБР) скерувало до Генеральної прокуратури проєкт повідомлення про підозру п’ятому президенту Петру Порошенко. Про це повідомляє прес-служба ДБР.

Проект підозри підготовлено та направлено до прокуратури в рамках досудового розслідування кримінального провадження щодо можливого неправомірного впливу на проведення конкурсу з добору кандидатів для призначення членів Вищої ради правосуддя у березні-травні 2019 року.

У документі йде мова про підозру п’ятого президента України у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.109 та ч.2 ст.364 Кримінального кодексу України.

Крім цього, слідчі ДБР направили до прокуратури проект подання до Верховної Ради про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності Порошенко, який є чинним народним депутатом.

Раніше повідомлялося, що прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури  23 вересня, допитали Порошенка у справі, порушеній за заявою колишнього керівника компанії «Енергомережа» Дмитра Крючкова.

Нагадаємо: у травні цього року САП за заявою Крючкова розпочала розслідування щодо правомірності дій колишнього президента України, деяких найвищих посадових осіб органів державної влади, народних депутатів України та керівництва деяких суб'єктів великого підприємництва, у статутному капіталі якого частка державної або комунальної власності перевищує 50%.

Раніше повідомлялося, що Портнов зареєстрував вже чотири заяви стосовно Порошенко. Одна з них стосується способів узурпації судової влади. Інша стосується внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей про кримінальні правопорушення, передбачені ст. 109, 111, 426-1 Кримінального кодексу України, імовірно, скоєні Порошенком та іншими особами під час дій, пов'язаних із здійсненням переходу корабельної групи ВМС ЗСУ з Чорного в Азовське море

Ще одна заява екс-«регіонала» стосувалася відмивання вкрадених у армії коштів через офшорні угоди. У наступній заяві Порошенко звинувачується у заволодінні телеканалом «Прямий» у складі організованої злочинної групи. Пізніше ДБР розпочало розслідування по цим заявам.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті