Захворіло у світі
13,026,225
Померло у світі
570,924
Вилікувалось у світі
7,188,992
Захворіло в Україні
54,133
Померло в Україні
1,398
Вилікувалось в Україні
26,503
Прокуратура Швеції припинила справу щодо Ассанжа про зґвалтування

Прокуратура Швеції припинила справу щодо Ассанжа про зґвалтування

Обвинувачення більше бачить жодних передумов для продовження розслідування

Прокуратура Швеції припинила справу щодо Ассанжа про зґвалтування
Джуліан Ассанж
фото www.flickr.com/photos/acidpolly/5935487106

Прокуратура Швеції вирішила припинити розслідування кримінальної справи про зґвалтування і сексуальні домагання, порушеної стосовно засновника Wikileaks Джуліана Ассанжа. Про це пише The Local.

«Я хотіла б підкреслити, що потерпіла сторона представила достовірну та надіну версію подій. Її заяви були послідовними, обширними та детальними, однак моя загальна оцінка полягає утому, що ситуація з доказами була ослаблена до такої міри, що більше немає жодних передумов для продовження розслідування», – сказала заступник директора з держобвинувачення Єва-Марі Персон.

Нагадаємо: 48-річний чоловік наразі перебуває в британський в’язниці суворого режиму, після того, як поліція його затримала в посольстві Еквадору в Лондоні, де він переховувався з 2012 року, щоб уникнути передачі у Швецію.

Після арешту шведська влада відновила розслідування від 2010 року, коли одразу декілька жінок обвинуватили Ассанжа в сексуальних домаганнях. Справу було закрито в травні 2017 через неможливість зв’язатись з Асссанжем. В червні 2019 Швеція оголосила, що не стане домагатись його  екстрадиції.

Нагадаємо: поліція Великобританії 11 квітня заарештувала Джуліана Ассанжа в посольстві Еквадору. Поліцейські пред'явили ордер, виданий в червні 2012 року за неявку Ассанжа на судове засідання за повісткою. Південноамериканська держава, в диппредставництві якого ховався засновник WikiLeaks, позбавило його притулку, посилаючись на порушення міжнародних конвенцій.

1 травня суд в Лондоні засудив його до 50 тижнів позбавлення волі.

Як повідомлялось, у травні 2019 року прокуратура Швеції знову відкрила кримінальну справу стосовно творця WikiLeaks і запросила європейський ордер на його арешт.

У травні влада США висунула звинувачення по 17 новими пунктами засновнику порталу WikiLeaks Джуліану Ассанжу

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті