Тіньовий рибний ринок сягає 6 млрд гривень – Асоціація рибалок

Тіньовий рибний ринок сягає 6 млрд гривень – Асоціація рибалок

Незаконний вилов риби перевищив офіційний

Тіньовий рибний ринок сягає 6 млрд гривень – Асоціація рибалок
фото www.facebook.com/dargua

Риболовна спільнота б’є на сполох, корупція в рибному відомстві знищує галузь. Якщо її не припинити, то для відновлення галузі будуть потрібні сотні мільйонів доларів з бюджету. Про це повідомляє пресслужба Асоціації рибалок України.

За неофіційними даними сьогодні незаконний вилов риби перевищив офіційний, і становить 80 000 тонн на рік. Щодня з наших водойм незаконно виловлюють понад 400 тонн водних живих ресурсів. Тіньовий рибний ринок наблизився до 6 млрд гривень.

Через тотальну корупцію браконьєрство набуло небачених масштабів, наголошують в асоціації.

«Сьогодні рибоохорона перетворилася в пособника вбивства водойм, і сама підштовхує браконьєрів на злочин, – йдеться в повідомленні.  – Якщо в 1991 році затримали 19 000 браконьєрів, то в 2018 число затриманих склало 104 000. Статистика стверджує, що затримують не більше 15% від усієї кількості браконьєрів що промишляють».

Нераціональне використання рибного ресурсу і його тотальне знищення, на думку вчених, приведуть до того, що до 2050 року в вітчизняних водоймах може зникнути риба.

Вчені Інституту зоології ім. Шмальгаузена НАН України стверджують, що поширеного промислового виду ляща, в порівнянні з 2000 роком, в наших водоймах залишилося не більше 25%, щуки – 15%, судака, сома – 8%. А такі колись популярні види риб, як чехоня, лин, головень, сазан, жерех поставлені на грань зникнення.

В Україні 63 000 річок. Промисловий вилов відбувається на п’яти з них: Каскад Дніпровських водосховищ, на річці Десна в районі Чернігівської області, на річці Дністер на кордоні з Молдовою, на річці Дунай на кордоні з Румунією і на річка Південний Буг в Миколаївській області. У той же час рибні зграї катастрофічно зменшилися у всіх вітчизняних водоймах, в результаті незадовільної охорони водних живих ресурсів.

В Єдиному державному реєстрі зареєстровано 25 територіальних управлінь Державного агентства рибного господарства. У них працює 650 інспекторів рибоохорони. Але всі вони, переважно, зосереджені на акваторіях, де проходить промисловий вилов. Тобто фактично інші водойми країни знаходяться без належної державної охорони, розповідають в асоціації.

Екологи переконані, що настільки критичної ситуації ще не було. Водойми погубила безвідповідальність і жадібність. Жоден вид риби не пропав просто так. В останнє видання Червоної Книги України увійшло 70 аборигенних видів риби. Парадокс в тому, що вони абсолютно спокійно відчувають себе в дикій природі у наших закордонних сусідів.

Природоохоронні громадські організації обурені розгулом браконьєрства. Всі річки країни перетягнуті браконьєрськими сітками.

«Корупція рибного відомства знищує державні рибні запаси країни. З різних куточків країни надходять повідомлення про затримання співробітників рибоохорони викритих в корупції. Сьогодні Національне агентство з питань запобігання корупції відсторонив від займаної посади начальника Київського рибоохоронної патруля. Справу передано до суду», – повідомляє пресслужба.

як зазначається, після депутатських слухань в Комітетах Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування, а так само з питань аграрної та земельної політики створена Комісія в Міністерстві енергетики та захисту довкілля, яка розгляне діяльність Держрибагентства.

Фахівці Національної Екологічної Ради України стверджують, що ще нещодавно рибні запаси здавалися практично невичерпними, проте сьогодні загибель внутрішніх водойм здається неминучою через безперервне варварське знищення риби. Але у екосистеми є здатність до самовідновлення, тому необхідно терміново вживати жорстких заходів в галузі охорони і відтворення рибних запасів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло