Рожкова: «Писарук не міг зробити того, в чому його підозрюють»

Рожкова: «Писарук не міг зробити того, в чому його підозрюють»

Звинувачення проти експосадовців Нацбанку можуть бути помстою збанкрутілих банків, вважає заступниця глави НБУ

Рожкова: «Писарук не міг зробити того, в чому його підозрюють»
Катерина Рожкова та Олександр Писарук
Facebook/ekrozhkova

Перша заступниця голови Нацбанку Катерина Рожкова впевнена в невинності Олександра Писарука, підозрюваного у заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, наданого Національним банком у 2014 році ПАТ «ВіЕйБі Банк» Олега Бахматюка

Про це Рожкова заявила в інтерв’ю для Ліга.Фінанси.

Рожкова каже, що дізнавшись про затримання Олександра Писарука, була в першу чергу обурена.

«По-перше, я абсолютно впевнена в Олександрі, він не міг зробити того, в чому його підозрюють. По-друге, я не сумніваюся в наших процедурах. …Співробітники НБУ зробили все можливе, щоб захистити вкладників, а тепер їх вважають винними», – розповідає вона.

Чиновниця наголосила, що всі рішення в НБУ ухвалюються колегіально, тож одноосібно вплинути на будь-який процес не можливо.

Рожкова запевняє, що НБУ допомагатиме правоохоронцям розібратися в нюансах роботи банківської системи, але просить не шукати кримінал у кожному непогашеному кредиті.

«Так, зловживання бувають навіть у споживчому кредитуванні, але це не означає, що якщо позичальник не повертає гроші, то хтось із банкірів з ним в змові. Ми знаємо безліч прикладів, коли великі позичальники, в тому числі з числа народних депутатів навмисне не платять за боргами, йдуть до судів, блокують активи. Хіба це означає, що банк з ними в змові?», – додала вона.

За словами Рожкової, за сприяння Мін’юсту після кількарічної тиші у кримінальних справах проти боржників НБУ («ВіЕйБі Банк», «Фінанси та Кредит» та інші) з’явились певні зрушення і цей факт не можна не брати до уваги:

«За час кризи закрилося 100 банків, що бажають скористатися ситуацією та виставити НБУ у поганому світлі і вони не шкодують на це грошей. Якщо наша спільна робота (з Міністерством юстиції та Фондом гарантування у стягненні застав – прим. ред.) продовжиться, то частину грошей вдасться повернути в банківську систему. Зрозуміло, що в таких умовах, ті хто виводив гроші з банків і роками уникав відповідальності, зараз намагаються розгойдати ситуацію і показати, що злодії – це НБУ, а не вони» – зазначила  Катерина Рожкова.

Нагадаємо, у жовтні 2014 року Національний банк України виділив «ВіЕйБі Банку» стабілізаційний кредит на суму 1,2 млрд грн. За даними розслідування ці кошти були виведені на рахунки «своїх» компаній в Україні та за кордоном.

Як стверджує слідство, на сьогодні є підстави вважати, що «у 2014 році бенефіціар «ВіЕйБі Банку» Олег Бахматюк вступив у змову з першим заступником голови НБУ Олександром Писаруком про видачу мільярдного кредиту під заставу майна, вартість якого завищили».

Як писав Mind, 20 листопада Олександр Писарук, що нині очолює правління «Райффайзен банку Аваль»  увійшов до складу правління Європейської бізнес асоціації (ЄБА). 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло