Мінсоцполітики про зупинку соцвиплат: проблем з грошима немає, є проблема з керівником

Мінсоцполітики про зупинку соцвиплат: проблем з грошима немає, є проблема з керівником

Натомість поновлений керівник дирекції Соцстраху звинувачує Міністерство соцполітики у бездіяльності, а окремих чиновників – у бажанні очолити Фонд

Мінсоцполітики про зупинку соцвиплат: проблем з грошима немає, є проблема з керівником
Євген Баженков
Уніан

Міністерство соціальної політики гарантує продовження штатного режиму виплат застрахованим особам, які здійснює Фонд соціального страхування, як тільки вирішиться скандальна ситуація з поновленим на посаді через суд головою Соцстраху Євгеном Баженковим. Станом на 21 листопада на рахунках фонду є 550 млн грн.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства соціальної політики. 

Натомість на сайті Соцстраху з’явилося повідомлення про те, що директор виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Євген Баженков підписав відповідні документи для повного відновлення всіх виплат матеріального забезпечення «під особисту відповідальність». 

На брифінгу для ЗМІ  21 листопада заступник Міністра соціальної політики Олег Коваль рішуче заперечив інформацію про те, що призупинення виплат лікарняних і декретних з 20 листопада пов’язане з відсутністю коштів на рахунках Фонду соціального страхування:

«Кожного дня у Фонд соціального страхування надходить від 60 до 250 млн грн. Вчора на рахунках фонду було 429 млн грн, а сьогодні  вже 550 млн грн. Тобто гроші у них є. Хочу запевнити, що Мінсоцполітики забезпечить здійснення виплат, як тільки ми врегулюємо питання з керівництвом Фонду».

Олег Коваль наголосив, що соцвиплати були призупинені за вказівкою та особистою ініціативою Євгена Баженкова, якого Печерський суд Києва поновив на посаді голови Фонду соцстрахування 8 листопада з виплатою середнього заробітку в сумі 858 000 грн.

В свою чергу Євген Баженков в ефірі телеканалу 112 заявив, що Фонд щотижнево протягом 60 днів інформував Мінсоцполітики про те, що кошти, призначені на фінансування лікарняних і декретних виплат, закінчуються і треба ініціювати зміни до поточного бюджету.

«Ми хочемо привернути увагу уряду і Офісу президента до того, що є чиновники, які працюють не на благо людей, а вирішують свої питання, хочуть призначення своїх людей на посади, хочуть очолити Фонд», – підкреслив він.

Зокрема, винним у ситуації з призупинкою виплат Баженков назвав заступника міністра соцполітики Олега Коваля.

В той же час Мінсоцполітики вважає, що поновлення Баженкова на посаді відбулося з порушеннями: рішення суду було опубліковане не в повному обсязі (це блокує можливість подання апеляції), процедуру поновлення здійснював приватний нотаріус, а  не державний реєстратор, а суддя фактично одразу пішов у відпустку на невизначений строк. 

Заступник міністра наголосив, що Мінсоцполітики категорично відмовляється співпрацювати з фігурантами кримінальних справ по розкраданню державного майна.

Нагадаємо, поновлений директор Фонду Євген Баженков фігурує одразу в двох кримінальних справах, що стосуються приватизації державного майна.

15 травня 2018 року рішенням правління Фонду Баженкова було звільнено з посади керівника виконавчої дирекції, підстави: виявлення вказівок про форми з державної на приватну для більш ніж 70 різних об’єктів.

За словами Олега Коваля, майже 1,5 року правління Фонду не могло зібратися для того, щоб затвердити нового директора; вирішити скандальну ситуацію з Баженковим та унеможливити подальші маніпуляції з Фондом має законопроєкт №2275 (наразі перебуває на розгляді Верховної Ради – прим. ред.), що передбачає посилення ролі держави в управлінні Соцстрахом.

За інформацією на сайті Фонду на 26 листопада призначено позачергове засідання правління.

Як писав Mind, президент ветував прийнятий Верховною Радою законопроєкт про верифікацію та моніторинг державних виплат. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію