Світову вугільну енергетику чекає рекордне падіння в 2019 – дослідження
Рекордне падіння очікує ФРН, ЄС, Південну Корею та США

Глобальне виробництво електроенергії з вугілля знизиться приблизно на 3% в 2019 році, що є найбільшим падінням галузі на усю її історію. Це означатиме скорочення приблизно на 300 тераватт-годин, що більше ніж сукупний обсяг електроенергії від переробки одразу трьома країнами – ФРН, Іспанією та Британією – за 2018 рік. Про це свідчать дані нового звіту міжнародної групи експертів, опублікований в журналі Carbon Brief.
Аналіз, як пояснюється, ґрунтується на даних по електроенергетиці з усього світу за перші сім-десять місяців року, в залежності від наявності даних з кожної країни.
Рекордне падіння, як підрахували вчені, очікує ФРН, ЄС та Південну Корею. Найбільше скорочення відбудеться у США на тлі закриття одразу кількох великих вугляних станцій. Різкий поворот зробила вугільна енергетика в Індії, де вона може знизитися вперше за три десятиліття.
Основна протидія полягає у збільшенні видобутку електроенергії з вугілля у Південно-Східній Азії, але попит в країнах цього регіону залишається відносно невеликим у порівнянні із загальносвітовими показниками.
Рекордне зниження, як зазначається у звіті, також підвищує імовірність уповільнення росту глобальних викидів СО2 в 2019. Тим не менш, глобальне використання вугілля залишається набагато на вищому рівні, ніж необхідний для досягнення цілей Паризької кліматичної угоди.
Причини історичного прогнозованого падіння виробництва електроенергії з вугілля є різними для кожної країни, але вони включають збільшення отримання енергії з відновлювальних джерел, атомної енергії та газу, а також уповільнення або негативний ріст попиту на електроенергію.
У всіх розвинутих країнах, які входять до Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), в 2019 році спостерігається сильне зростання вітрової та сонячної генерації, а також зниження попиту на електроенергію, пов’язану із уповільненням глобального економічного росту і торгівлі.
Падіння попиту особливо помітне в Японії та Південній Кореї – в обох країнах ядерна генерація значно збільшилась, що призвело до скорочення використання вугілля. В Північній Америці близько 60% падіння вугілля відбулось через перехід на газ на тлі закриття вугільних заводів і відкриття нових газових.
Нагадаємо: раніше цього місяця Євросоюз вирішив перекрити фінансування газових проектів через свій гігантський інвестбанк і вкласти вивільнені мільярди євро в «зелену» економіку в спробі стримати глобальне потепління.
До цього глава ООН Антоніу Гутерріш нагадав, що зміна клімату залишається найбільшою загрозою для планети, і одна з її головних причин – патологічна залежність людства від вугілля. Він закликав більше не субсидувати вугільні електростанції.
Як повідомлялось, Китай в інших країнах інвестував $36 млрд у вугільні електростанції, незважаючи на «боротьбу за чисте повітря».
Минулого місяця Німеччина заявила, що закриє усі свої 84 вугільні електростанції. Країна, яка є одним з найбільших у світі споживачів вугілля, перейде на відновлювальні джерела енергії.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].