Захворіло у світі
1,434,426
Померло у світі
82,220
Вилікувалось у світі
301,768
Захворіло в Україні
1668
Померло в Україні
52
Вилікувалось в Україні
35
Світову вугільну енергетику чекає рекордне падіння в 2019 – дослідження

Світову вугільну енергетику чекає рекордне падіння в 2019 – дослідження

Рекордне падіння очікує ФРН, ЄС, Південну Корею та США

Світову вугільну енергетику чекає рекордне падіння в 2019 – дослідження
фото www.flickr.com/photos/paulbemert/18555300033

Глобальне виробництво електроенергії з вугілля знизиться приблизно на 3% в 2019 році, що є найбільшим падінням галузі на усю її історію. Це означатиме скорочення приблизно на 300 тераватт-годин, що більше ніж сукупний обсяг електроенергії від переробки одразу трьома країнами – ФРН, Іспанією та Британією – за 2018 рік. Про це свідчать дані нового звіту міжнародної групи експертів, опублікований в журналі Carbon Brief.

Аналіз, як пояснюється, ґрунтується на даних по електроенергетиці з усього світу за перші сім-десять місяців року,  в залежності від наявності даних з кожної країни.

Рекордне падіння, як підрахували вчені, очікує ФРН, ЄС та Південну Корею. Найбільше скорочення відбудеться у США на тлі закриття одразу кількох великих вугляних станцій. Різкий поворот зробила вугільна енергетика в Індії, де вона може знизитися вперше за три десятиліття.

Основна протидія полягає у збільшенні видобутку електроенергії  з вугілля у Південно-Східній Азії, але попит в країнах цього регіону залишається відносно невеликим у порівнянні із загальносвітовими показниками.

Рекордне зниження, як зазначається у звіті, також підвищує імовірність уповільнення росту глобальних викидів СО2 в 2019. Тим не менш, глобальне використання вугілля залишається набагато на вищому рівні, ніж необхідний для досягнення цілей Паризької кліматичної угоди.

Причини історичного прогнозованого падіння виробництва електроенергії з вугілля є різними для кожної країни, але вони включають  збільшення отримання енергії з відновлювальних джерел, атомної енергії та газу, а також уповільнення або негативний ріст попиту на електроенергію.

У всіх розвинутих країнах, які входять до Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), в 2019 році спостерігається сильне зростання вітрової та сонячної генерації, а також зниження попиту на електроенергію, пов’язану із уповільненням глобального економічного росту і торгівлі.

Падіння попиту особливо помітне в Японії та Південній Кореї – в обох країнах ядерна генерація значно збільшилась, що призвело до скорочення використання вугілля. В Північній Америці близько 60% падіння вугілля відбулось через перехід на газ на тлі закриття вугільних заводів і відкриття нових газових.

Нагадаємо: раніше цього місяця Євросоюз вирішив перекрити фінансування газових проектів через свій гігантський інвестбанк і вкласти вивільнені мільярди євро в «зелену» економіку в спробі стримати глобальне потепління.

До цього глава ООН  Антоніу Гутерріш нагадав, що зміна клімату залишається найбільшою загрозою для планети, і одна з її головних причин – патологічна залежність людства від вугілля. Він закликав більше не субсидувати вугільні електростанції.

Як повідомлялось, Китай в інших країнах інвестував $36 млрд у вугільні електростанції, незважаючи на «боротьбу за чисте повітря».

Минулого місяця Німеччина заявила, що закриє усі свої 84 вугільні електростанції. Країна, яка є одним з найбільших у світі споживачів вугілля, перейде на відновлювальні джерела енергії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію