Захворіло у світі
1,504,971
Померло у світі
87,984
Вилікувалось у світі
318,068
Захворіло в Україні
1668
Померло в Україні
52
Вилікувалось в Україні
35
ЄП затвердив новий склад Єврокомісії

ЄП затвердив новий склад Єврокомісії

Оновлена Єврокомісія на чолі з Урсулою фон дер Ляєн почне роботу 1 грудня

ЄП затвердив новий склад Єврокомісії
фото www.flickr.com/photos/gabriellaliotis/9591552914

Європейський парламент на засіданні у французькому Страсбургу затвердив у середу, 27 листопада, новий склад Єврокомісії, представлений очільницею виконавчого органу ЄС Урсулою фон дер Ляєн. За запропоновані головою Єврокомісії кандидатури 27 єврокомісарів  проголосувала більшість європарламентарів – 461, проти були 157, ще 89 – утрималися. Про це повідомляє DW.

Під час виступу перед Європарламентом фон дер Ляєн закликала парламентарів підтримати її пропозицію з огляду на виклики, що стоятимуть перед Європою у прийдешні роки. Серед них очільниця Єврокомісії згадала зміну клімату та діджиталізацію.

«Я прошу вас про підтримку для перезавантаження», – сказала фон дер Ляєн і додала, що перехід до нової реальності «не буде легким».

В оновленій Єврокомісії за захист клімату відповідатиме представник Нідерландів Франс Тіммерманс, який до цього був віцепрезидентом комісії та комісаром з питань кращого регулювання і верховенства права. Інший пріоритетний напрям – діджиталізацію – очолюватиме представниця Данії Маргарет Вестагер. Вона ж і буде новою керівною віцепрезиденткою Єврокомісії.

Комісаром з політики сусідства став угорець Олівер Варгеї. Він пообіцяв приділяти Україні «особливу увагу».

Комісаром з питань енергетики стала представниця Естонії Кадрі Сімсон. Комплекс проблем, що накопичилися, включно з незавершеними тристоронніми переговорами між ЄС, Україною і Росією про новий контракт на транзит природного газу (термін старого закінчується 31 грудня), вимагатиме від Сімсон максимального докладання зусиль вже в перші тижні її роботи.

Фон дер Ляєн стане першою жінкою на чолі цього органу ЄС – вона називає боротьбу за гендерну рівність одним із важливих аспектів своєї майбутньої роботи. У запропонованому фон дер Ляєн складі комісії жінки обіймають  12 з 27 посад – 44%, це буде найвища частка жінок у Єврокомісії за всю історію її роботи.

У нинішньому складі Єврокомісії вже не буде представника Великої Британії, яка не номінувала свого кандидата на посаду єврокомісара.

Успішне голосування дозволить новій комісії почати роботу вже 1 грудня. Для затвердження євродепутатам було достатньо простої більшості. 

Новий склад Єврокомісії мав розпочати працювати ще 1 листопада, однак відхилення Європарламентом трьох із раніше запропонованих кандидатур призвело до зволікання та подовження повноважень попереднього складу виконавчого органу ЄС. Єврокомісари були вимушені на місяць залишатися в статусі виконувачів обов'язків, без права ухвалювати політичні рішення.

Нагадаємо: 29 листопада мають відбутися технічні консультації, а зустріч на рівні міністрів запланована на початок грудня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію