ДТЕК спростовує інформацію про закриття Придніпровської ТЕС

ДТЕК спростовує інформацію про закриття Придніпровської ТЕС

На ТЕС залишаються працювати два блоки з чотирьох

ДТЕК спростовує інформацію про закриття Придніпровської ТЕС
Фото: pixabay.com

ДТЕК заперечує зупинку роботи Придніпровської ТЕС, а каже про те, що просто «виводить частину персоналу Придніпровської ТЕС в простій». Про це у ДТЕК розповіли в коментарі Mind.

Згідно з повідомленням прес-служби ДТЕК, 22 листопада цього року було прийнято рішення про виведення частини виробничого персоналу Придніпровської ТЕС у вимушений простій. 

«Таке рішення – єдина можливість запобігти повній зупинці ТЕС. Виведення частини персоналу станції в простій викликаний несприятливою ситуацією на ринку електроенергії. Зараз на ринку електроенергії діють дискримінаційні умови, при яких вітчизняна генерація змушена працювати собі в збиток. Це пов'язано з імпортом електроенергії і низькими прайс-кепами – штучним обмеженням ціни, встановленим в оптовому ринку електричної енергії», – йдеться в повідомленні.

У ДТЕК розповіли, що вночі, коли прайс-кепи і споживання низькі, системний оператор змушує ТЕС продавати електроенергію в енергосистему. Вдень прайс-кепи вищі та споживання більше, але системний оператор віддає перевагу імпорту і пропускає в ОЕС електроенергію з Росії та Білорусі, а українські ТЕС розвантажує.

«Таким чином, зарубіжні виробники заробляють, а українська генерація змушена працювати собі в збиток за низькими прайс-кепами в нічний час. Через збиткову роботу Придніпровська ТЕС і змушена виходити в частковий простий», – зауважили у компанії.

На 27 листопада в роботі на Придніпровській ТЕС залишаються два блоки з чотирьох. ТЕС відпускає в енергосистему 230 МВт електроенергії. Однак станція готова включати додаткові блоки в разі необхідності за заявкою оператора системи передач «Укренерго».

За словами представників ДТЕК, простій – це тимчасовий захід, а компанія робить все можливе, щоб станція відновила роботу в штатному режимі. Простій частини персоналу станції не вплине на енергопостачання і теплопостачання регіону.

Нагадаємо: мер Дніпра Борис Філатов на сесії міськради заявив, що Придніпровська ТЕС цієї п'ятниці, 29 листопада, припиняє роботу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті