АМКУ зобов'язав Інститут раку змінити тендерні вимоги щодо страхування угод
Інститут не обґрунтував необхідності встановлення вимоги щодо укладення договору тільки з певними страховими компаніями

Антимонопольний комітет (АМКУ) зобов'язав Національнй інститут раку внести зміни до тендерних вимог щодо страхування, через порушення антимонопольного законодавства. Про це йдеться у рішенні АМКУ №17207-р/пк-пз від 22 листопада 2019 року.
Згідно з умовами тендеру, усі компанії, які хочуть брати участь у тендерах інституту, повинні подати в пакеті документів зобов'язання, що в разі виграшу на торгах застрахують «фінансові ризики повного або часткового невиконання договорів про закупівлю переможцями процедур закупівель в закупівлях, замовником яких є інститут раку».
Придбати поліс можна не в будь-якій СК України, а лише в трьох компаніях, реквізити яких розміщені на сайті інституту. Для низьковартісних тендерів страховка коштуватиме 3–5% від суми поставки (контракту із замовником), для високовартісних – 5–10%. Точну суму страховки і нараховуваний відсоток у СК зможуть назвати лише після проведення торгів. Купити поліс переможець зобов'язаний до того, як замовник перерахує йому кошти.
Згідно з рішенням комітету, замовник не обґрунтував необхідності встановлення вимоги щодо укладення договору страхування фінансових ризиків повного або часткового невиконання договору про закупівлю, саме з вище зазначеними страховими компаніями.
За таких умов, взяти участь у процедурі закупівлі зможуть тільки ті суб’єкти господарювання, які укладуть відповідні угоди страхування із визначеними страховими компаніями Замовником, що є дискримінаційним по відношенню до інших суб’єктів господарювання.
«Зобов’язати Національний інститут раку внести зміни до тендерної документації на закупівлю – «ДК 021:2015:33140000-3 Медичні матеріали», оголошення про проведення якої оприлюднене на веб-порталі уповноваженого органу за № UA-2019-10-25-000356-a, з метою усунення порушень, зазначених у мотивувальній частині цього рішення», – говориться у рішенні.
Нагадаємо: Голова комітету Верховної ради України з питань охорони здоров’я Михайло Радуцький наголошував, що в комітеті не підтримують нові «страхові» вимоги Інституту раку по тендерних закупівлях.
Детальніше про ситуацію у Інституті раку – у матеріалі Mind «Казус Радуцького: чому експерти прогнозують згортання медреформи та розквіт корупційних схем «.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].