АМКУ зобов'язав Інститут раку змінити тендерні вимоги щодо страхування угод

АМКУ зобов'язав Інститут раку змінити тендерні вимоги щодо страхування угод

Інститут не обґрунтував необхідності встановлення вимоги щодо укладення договору тільки з певними страховими компаніями

АМКУ зобов'язав Інститут раку змінити тендерні вимоги щодо страхування угод
Фото: УНІАН

Антимонопольний комітет (АМКУ) зобов'язав Національнй інститут раку внести зміни до тендерних вимог щодо страхування, через порушення антимонопольного законодавства. Про це йдеться у рішенні АМКУ №17207-р/пк-пз від 22 листопада 2019 року.

Згідно з умовами тендеру, усі компанії, які хочуть брати участь у тендерах інституту, повинні подати в пакеті документів зобов'язання, що в разі виграшу на торгах застрахують «фінансові ризики повного або часткового невиконання договорів про закупівлю переможцями процедур закупівель в закупівлях, замовником яких є інститут раку».

Придбати поліс можна не в будь-якій СК України, а лише в трьох компаніях, реквізити яких розміщені на сайті інституту. Для низьковартісних тендерів страховка коштуватиме 3–5% від суми поставки (контракту із замовником), для високовартісних – 5–10%. Точну суму страховки і нараховуваний відсоток у СК зможуть назвати лише після проведення торгів. Купити поліс переможець зобов'язаний до того, як замовник перерахує йому кошти.

Згідно з рішенням комітету, замовник не обґрунтував необхідності встановлення вимоги щодо укладення договору страхування фінансових ризиків повного або часткового невиконання договору про закупівлю, саме з вище зазначеними страховими компаніями.

За таких умов, взяти участь у процедурі закупівлі зможуть тільки ті суб’єкти господарювання, які укладуть відповідні угоди страхування із визначеними страховими компаніями Замовником, що є дискримінаційним по відношенню до інших суб’єктів господарювання.

«Зобов’язати Національний інститут раку внести зміни до тендерної документації на закупівлю – «ДК 021:2015:33140000-3 Медичні матеріали», оголошення про проведення якої оприлюднене на веб-порталі уповноваженого органу за № UA-2019-10-25-000356-a, з метою усунення порушень, зазначених у мотивувальній частині цього рішення», – говориться у рішенні.

Нагадаємо: Голова комітету Верховної ради України з питань охорони здоров’я Михайло Радуцький наголошував, що в комітеті не підтримують нові «страхові» вимоги  Інституту раку по тендерних закупівлях. 

Детальніше про ситуацію у Інституті раку – у матеріалі Mind «Казус Радуцького: чому експерти прогнозують згортання медреформи та розквіт корупційних схем «.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті