Захворіло у світі
32,569,168
Померло у світі
988,996
Вилікувалось у світі
22,489,844
Захворіло в Україні
195,504
Померло в Україні
3,903
Вилікувалось в Україні
86,873
Рахункова палата і Держаудитслужба проводять перевіки у МОЗ – Радуцький

Рахункова палата і Держаудитслужба проводять перевіки у МОЗ – Радуцький

Також він прокоментував аудит у Інституті раку, який ініціював Комітет з питань здоров'я

Цей матеріал також доступний російською
Рахункова палата і Держаудитслужба проводять перевіки у МОЗ – Радуцький
Михайло Радуцький
Фото: УНІАН

Рахункова палата і Держаудитслужба та служба внутрішнього аудиту проводять перевіки у Міністерстві охорони здоров'я (МОЗ). Про це розповів голова Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я та ексвласник клініки «Борис» Михайло Радуцький у другій частині нтерв'ю з Mind.

«Найголовніше – це матеріально-технічна база. З чим ми заходимо в другу і третю стадії реформи. Якщо Держаудитслужба знайде якісь порушення – це нехай вирішує Рябошапка, Баканов і Аваков», – зауважив Радуцький.

Також він прокоментував аудит у Інституті раку, який ініціював Комітет з питань здоров'я.

«Якщо ви не знали, то одне з перших рішень комітету було – заслухати ситуацію в Інституті раку, тому що у нас було дві інформації від СБУ і МВС, після яких ми зажадали від МОЗу провести аудит і дати нам відповідь», – розповів Радуцький.

За його словами, Інститут раку – це ракова пухлина в українській медицині.

«Те, що там відбувається, це жах – коли з хворих вимагають по 3000-4000 грн за ліки, куплені за державні гроші», – відмітив голова комітету.

Він розповів, що комітет заслухав обидві сторони та прийняв рішення рекомендувати МОЗу провести аудит і, якщо він щось виявить, передати в силові органи.

Також Радуцький наголосив, що в комітеті Верховної ради України з питань охорони здоров’я не підтримують нові «страхові» вимоги  Інституту раку по тендерних закупівлях (переможець має застрахувати фінансові ризики невиконання умов договору в одній з трьох конкретних компаній)

За інформацією сайту dozorro.org, з травня цього року Інститут раку висунув нову вимогу до учасників своїх тендерів: переможець торгів має застрахувати фінансові ризики невиконання умов  в одній з трьох страхових компаній:  ПрАТ «Страхова компанія «Саламандра» (м Дніпро), ПрАТ «Страхова компанія «Український капітал» (м. Київ) та ТзДВ «Страхова компанія «Гермес» (м. Київ). 

«Така страхова вимога відтепер є обов’язковою для всіх закупівельних операцій, які здійснює Інститут раку. В жовтні цього року було завершено внутрішній аудит НІР, за результатами якого було виявлено серйозні порушення,  зокрема, невикористання дороговартісного обладнання, необґрунтовані залишки онкопрепаратів, нестачу комп’ютерної техніки» – повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я.

Протягом місяця за рішенням МОЗ в Інституті раку буде проведено комплексну комісійну перевірку, на цей час директорку закладу Олену Колесник відсторонено від виконання обов’язків, виконуючим обов’язки призначено її заступника Андрія Лукашенка.

Нагадаємо: у червні цього року за рішенням Печерського районного суду Києва співробітники Державного бюро розслідувань (ДБР) здійснювали вилучення документів і електронних носіїв в рамках слідчих дій стосовно діяльності ДП «Державний будівельний центр МОЗ України», пов’язаної з розбудовою Інституту раку.

Детальніше про медичну реформу читайте у першій частині інтерв'ю Mind з Михайлом Радуцьким.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті