Захворіло у світі
5,375,648
Померло у світі
343,721
Вилікувалось у світі
2,149,412
Захворіло в Україні
20,986
Померло в Україні
617
Вилікувалось в Україні
7,108
90 000 британських автовласників подали позов до Volkswagen в рамках «дизельгейту»

90 000 британських автовласників подали позов до Volkswagen в рамках «дизельгейту»

Суд має вирішити, чи було використане компанією Volkswagen маніпуляційне програмне забезпечення

90 000 британських автовласників подали позов до Volkswagen в рамках «дизельгейту»
фото Shutterstock

У Великобританії 90 000 власників дизельних автомобілів Volkswagen подали колективний позов до концерну, вимагаючи відшкодувати їм збитки, які виникли у зв'язку з маніпулюванням даними про шкідливі викиди дизельних двигунів їхніх машин (так званий дизельгейт), передає Deutsche Welle.

У 2015 році автовиробник VW визнав, що в 11 млн автомобілів по всьому світу, зокрема в 1,2 млн машин у Великобританії, було встановлено програмне забезпечення, що дозволяє маніпулювати даними екологічних тестів.

Очікується, що в найближчі два тижні в Високому суді в Лондоні пройде низка слухань, на яких буде встановлено, чи використовував VW маніпуляції з програмним забезпеченням із метою обійти законодавство в сфері допустимого рівня забруднення повітря.

Саме суд має прийняти рішення про те, чи було використане компанією Volkswagen програмне забезпечення defeat device, що фальсифікує рівень викидів вихлопних газів або занижує відповідні дані, а також суд має врахувати рішення німецького регулятора про те, що ці програми справді є таким пристроєм.

З точки зору позивачів, мотори автомобілів VW були «оптимізовані» у такий спосіб, що дані про рівень шкідливих вихлопних газів під час тестів були нижчі, ніж в реальному житті, що є явним обманом.

Зі свого боку представники автоконцерну наполягають на тому, що власники автомобілів не зазнали ніяких збитків від цієї маніпуляції.

Тим часом у Німеччині також триває розгляд прецедентного групового позову до VW у зв'язку з «дизельгейтом». Позивачем при цьому виступає Федеральне об'єднання центрів захисту прав споживачів, яке вважає, що VW несе відповідальність перед приблизно 470 000 автовласників.

На сьогодні дизельний скандал уже обійшовся концерну Volkswagen у 30 млрд євро. Ці гроші пішли на виплату штрафів, компенсації збитку й оплати витрат, пов'язаних із веденням судових розглядів.

Нагадаємо, VW компенсує клієнтам майже $100 млн за неправдиві дані про витрати пального.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті