Захворіло у світі
31,880,241
Померло у світі
976,640
Вилікувалось у світі
21,983,692
Захворіло в Україні
188,106
Померло в Україні
3,757
Вилікувалось в Україні
83,458
РФ відмовилась видати Цемаха Нідерландам – прокуратура

РФ відмовилась видати Цемаха Нідерландам – прокуратура

За Європейською конвенцією про видачу правопорушників, вона була зобов'язана це зробити

РФ відмовилась видати Цемаха Нідерландам – прокуратура
Володимир Цемах
фото УНІАН

Росія відхилила запит влади Нідерландів про видачу Володимира Цемаха, якого підозрюють в причетності до атаки на малайзійський Boeing, збитий над територією України в 2014 році. Про це повідомила прокуратура Нідерландів, передає Reuters.

За словами представників нідерландської прокуратури, вони попросили Москву заарештувати Цемаха і передати його Нідерландам для допиту, але 19 листопада отримали повідомлення про те, що Росія не може виконати цю вимогу, оскільки місцезнаходження Цемаха невідомо.

«Прокуратура дійшла висновку, що Росія навмисно дозволила Цемаху покинути Російську Федерацію і відмовилася виконати запит Нідерландів. Хоча за Європейською конвенцією про видачу правопорушників, вона була зобов'язана це зробити», – йдеться в заяві.

Росія не видає власних громадян, проте в даному випадку це не було перешкодою, оскільки Цемах є громадянином України, відзначили представники прокуратури.

Нагадаємо: 3 вересня Головний прокурор Нідерландів закликав Україну не передавати Росії Цемаха, оскільки він проходить підозрюваним у справі про знищення MH17.

Разом з тим, 5 вересня Київський апеляційний суд скасував запобіжний захід у вигляді утримання під вартою Цемаха, застосувавши до нього запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.

7 вересня Цемах прибув до Росії в рамках взаємного звільнення утримуваних осіб з України.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив 7 вересня, зустрічаючи визволених українських в'язнів в аеропорту «Бориспіль», що голландські слідчі допитали Цемаха «не тільки перед поверненням».

11 вересня Нідерланди перекваліфікували Цемаха, що раніше вважався ключовим свідком у справі про знищення в небі над Донбасом у 2014 році малайзійського «Боїнга», рейс MH17, в підозрюваного у цій же справі.

Після обміну з РФ він повернувся в ОРДЛО.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті