Захворіло у світі
20,092,855
Померло у світі
736,254
Вилікувалось у світі
12,350,879
Захворіло в Україні
83,115
Померло в Україні
1,951
Вилікувалось в Україні
44,934
Пізніше, ніж Google та IBM, але винахідливіше: Amazon анонсувала свій сервіс квантових обчислень

Пізніше, ніж Google та IBM, але винахідливіше: Amazon анонсувала свій сервіс квантових обчислень

Замість суперкомп’ютерів, гігант пропонує розробникам створювати алгоритми та додатки на основі її системи Braket і тестувати їх на квантових комп’ютерах конкурентів

Пізніше, ніж Google та IBM, але винахідливіше:  Amazon анонсувала свій сервіс квантових обчислень
фото www.flickr.com/photos/blackhatevents/7651460920

Поки Google, Microsoft, IBM та інші ділилися своїми досягненнями в області квантових комп'ютерів, Amazon Web Services (AWS) зберігала мовчання. І це зрозуміло – у компанії не було квантового підрозділу. Однак AWS анонсувала попередній запуск Braket – власного сервісу квантових обчислень. Про це пише TechCrunch.

Однак він не займається будівництвом власного суперкомп’ютера. Замість цього він налагодив зв’язок з D-Wave, IonQ и Rigetti та робить їхні системи доступними через свою хмарну систему.

Крім того він також запускає свій Центр квантових обчислень AWS та лабораторію AWS Quantum Solutions Lab.

За допомогою Braket розробники можуть почати створювати квантові алгоритми та базові додатки, а потім тестувати їх в симуляціях на AWS та  квантовому обладнанні своїх партнерів.

Видання пише, що це розумний крок з боку AWS, оскільки він хеджує свої ставки, не несучи при цьому затрат на спроби збудувати власний квантовий комп’ютер.

З іншого боку, розробники та дослідники отримують доступ до усіх цих інструментів через єдиний інтерфейс, що полегшує їм пошук того, що їм підходить найкраще.

Центр квантових обчислень AWS – це нова лабораторія, створена спільно з вченими з Каліфорнійського технологічного інституту для «прискорення інновацій в науці і промисловості». Він об'єднає інженерів і дослідників з академічними колами для розробки досконаліших апаратних і програмних продуктів.

Нагадаємо: у жовтні цього року Google оголосила про досягнення квантової переваги в світі. Це означає, що технологічному гіганту вдалося створити і успішно випробувати комп'ютер нового покоління, здатний виконувати завдання, що виходять далеко за межі можливостей сучасних пристроїв.

У червні минулого року в американській національній лабораторії Оук-Рідж було запущено найпотужніший суперкомп'ютер у світі. Він має назву Summit, а його потужність досягає 200 петафлопс, або 200 000 трильйонів обчислень в секунду.

В травні цього року Компанії Cray і AMD оголосили про створення найпотужнішого у світі суперкомп'ютера під назвою Frontier. Його обчислювальна потужність, як зазначається, перевищуватиме 1,5 ексафлопс,що э набагато вищим показником ніж у нинішнього найпотужнішого суперкомп'ютера Summit, який становить 200 петафлопс. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті