Google оголосила про досягнення квантової переваги у світі

Google оголосила про досягнення квантової переваги у світі

Компанії вдалося створити і успішно випробувати комп'ютер нового покоління

Этот материал также доступен на русском языке
Google оголосила про досягнення квантової переваги у світі
фото www.flickr.com/photos/scobleizer/4249731778

Google оголосила про досягнення квантової переваги в світі. Це означає, що технологічному гіганту вдалося створити і успішно випробувати комп'ютер нового покоління, здатний виконувати завдання, що виходять далеко за межі можливостей сучасних пристроїв. Про це повідомляє Reuters.

Зазначається, що мікропроцесор Sycamore може за 3 хвилини і 20 секунд зробити обчислення, на які у найпотужнішого з існуючих суперкомп'ютерів потрібно 10 000 років. Google стверджує, що її технологія змінить світ.

«Квантові комп'ютери не тільки дозволять нам досягти безлічі практичних завдань і змінити світ на краще, але і дозволять зрозуміти всесвіт набагато глибше. Звичайні процесори на таке не здатні», – сказав генеральний директор Google Сундар Пічаї.

Звичайні процесори, про які говорить Пічаї – це ті, що встановлені в нинішніх ноутбуках, смартфонах або ПК. Вони працюють в двійковій системі, тобто оперують нулями і одиницями. Квантові ж комп'ютери «говорять» мовою кубітів. Вони можуть бути рівні і нулю, і одиниці одночасно. Тобто квантові комп'ютери можуть обробляти великі обсяги даних паралельно, тоді як звичайні машини працюють послідовно.

Втім, конкуренти Google з IBM не поділяють такого захвату, адже саме їм зараз належить найпотужніший з традиційних суперкомп'ютерів. У відповідному прес-релізі вони назвали заяви Пічаї перебільшеними. Там уточнили, що їх комп'ютерові знадобиться для вирішення обумовленої завдань не 10 000 років, а 2,5 дні. А отримана відповідь буде точнішою, ніж у квантової машини. Отже не все так однозначно.

Для того, щоб дізнатись хто має рацію, видання звернулося за коментарем до професора Джона Прескілла, який свого часу і вигадав фразу «квантова перевага».

«Якщо хтось говорить, що досяг «квантової переваги», то це може збити громадськість з пантелику. Це не означає, що можна викинути звичайний комп'ютер. Швидше, ми просто відкрили двері до практичного застосування квантової технології. Ми зможемо пограти з нею і краще зрозуміти, як її застосувати в майбутньому. Я не можу обіцяти вам, що звичайні люди вже через п'ять чи навіть десять років зможуть відчути реальні результати. Швидше, це крок у невідомість. Я розцінюю це як передовий кордон науки», – говорить Прескілла, професор каліфорнійського Інституту технології і теоретичної фізики.

При цьому, на його думку, коли квантовому комп'ютеру все ж знайдуть застосування, це призведе, наприклад, до створення нових поліматеріалів, сонячних батарей, ліків і проривів в хімії і астрономії. Потрібно лише набратися терпіння.

Нагадаємо: в листопаді 2017 року IBM заявила про створення прототипу процесора з 50 квантовими розрядами. В компанії тоді підкреслили, що  квантовий комп'ютер з такою потужністю створений вперше.

У червні минулого року в американській національній лабораторії Оук-Рідж було запущено найпотужніший суперкомп'ютер у світі. Він має назву Summit, а його потужність досягає 200 петафлопс, або 200 000 трильйонів обчислень в секунду.

В травні цього року Компанії Cray і AMD оголосили про створення найпотужнішого у світі суперкомп'ютера під назвою Frontier. Його обчислювальна потужність, як зазначається, перевищуватиме 1,5 ексафлопс,що э набагато вищим показником ніж у нинішнього найпотужнішого суперкомп'ютера Summit, який становить 200 петафлопс. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло