Верховна Рада заборонила імпорт електрики з Росії за двосторонніми договорами

Верховна Рада заборонила імпорт електрики з Росії за двосторонніми договорами

Прийняття законопроєкту підтримали 274 депутати

Верховна Рада заборонила імпорт електрики з Росії за двосторонніми договорами
Фото: УНІАН

Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт №2233 про зміни до закону про ринок електроенергії, в якому є норма про заборону імпорту електрики з Росії за двосторонніми договорами. Про це повідомляє Громадське.

Підтримали прийняття законопроєкту 274 депутати. Метою закону є недопущення неконтрольованого зростання цін на електроенергію. Зокрема, Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), дозволять встановити граничний розмір ціни на електрику на ринку «на добу наперед» та внутрішньодобовому ринку.

У законопроєкті є норма, якою забороняється продаж чи постачання електрики з РФ за двосторонніми договорами з українськими споживачами, а НКРЕКП надали право анулювати результати торгів про закупівлю електроенергії у Росії.

Окрім двосторонніх договорів на постачання електрики в Україні існують інші ринки, на яких можна купувати та продавати електроенергію, зокрема «ринок на добу наперед», внутрішньодобовий ринок та балансуючий ринок.

Нагадаємо: Україна 1 жовтня 2019 року відновила комерційний імпорт електроенергії з Росії, що здійснювало ТОВ «Юнайтед Енерджі».

З початку 2019 року підконтрольний групі «Приват» Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова «Дніпроазот» почав закуповувати природний газ у ТОВ «Юнайтед Енерджі».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло