Путін звинуватив Болгарію в навмисній затримці будівництва «Турецького потоку»
Він погрожує пустити трубопровід «альтернативним» шляхом

Президент Росії Владамір Путін в середу звинуватив Болгарію в навмисній затримці будівництва російського газопроводу TurkStream («Турецький потік») на території країни і заявив, що Москва може знайти способи обійти Софію в разі потреби, передає Reuters.
Прем'єр-міністр Болгарії Бойко Борисов заперечував будь-які навмисні затримки. Він сказав, що будівництво почалося пізно – 3 місяці тому – оскільки Софія дотримується правил закупівель Євросоюзу, які гарантують, що проект не буде заблокований Брюсселем.
«Ми бачимо, що болгарська сторона – як це не сумно і дивно звучить – свідомо затягує реалізацію проекту «Турецький потік» на своїй території... І тут, мабуть, під зовнішнім тиском, вони вибудовували ось таку ось роботу неспішну. Подивимося, як далі буде реалізовуватися цей проект по болгарській території», – сказав Путін за підсумками переговорів з сербським колегою Александром Вучичем в Сочі.
«Якщо болгари не хочуть – не болгари, а болгарське керівництво – ми знайдемо інші шляхи реалізації наших можливостей по півдню Європи», – сказав він.
Трубопровід «Турецький потік» загальною потужністю 31,5 млрд кубометрів на рік повинен забезпечити поставки газу з Росії до Туреччини через Чорне море і далі до кордону Туреччини з суміжними країнами. Перша нитка газопроводу призначена для турецького ринку, друга – для країн Південної та Південно-Східної Європи.
У середу Вучич сказав, що Сербія практично завершила будівництво гілки «Турецького потоку» на своїй території, яка повинна пройти від кордону з Болгарією до кордону з Угорщиною.
Болгарія планує запустити свою частину газопроводу протяжністю 474 км до 2021 року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].