Захворіло у світі
20,981,939
Померло у світі
760,633
Вилікувалось у світі
13,039,562
Захворіло в Україні
87,872
Померло в Україні
2,011
Вилікувалось в Україні
46,797
Держава недоотримала 5 млн євро через діяльність двох підпільних НПЗ

Держава недоотримала 5 млн євро через діяльність двох підпільних НПЗ

На нафтопереробних заводах в Мерефі, Сагайдаку та Кременчузі випускали бензин та дизельне паливо

Держава недоотримала 5 млн євро через діяльність двох підпільних НПЗ
Фото: УНІАН

Співробітники СБУ викрили та ліквідували підпільне виробництво палива у Харківській і Полтавській областях. Про це повідомляє Нафтогазова асоціація України (НАУ).

За даними СБУ, організатори даної схеми завдали 5 млн євро збитків державі.

Встановлено, що на нафтопереробних заводах в Мерефі, Сагайдаку та Кременчузі випускали бензин та дизельне паливо. Продукцію продавали через мережу АЗС в восьми областях України. За приблизними підрахунками, тільки в 2019 році організатори «бізнесу» зуміли виготовити і реалізувати близько 20 000 тонн палива.

Наразі відкрито кримінальне провадження за статтями «незаконне виробництво підакцизних товарів», «зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки» і «службова фальсифікація».

Минулого тижня співробітники податкової міліції  в Херсонській області, АР Крим та Севастополі спільно з працівниками Нацполіції вилучили з незаконного обігу велику партію палива невідомого походження. 

За результатами обшуків, з незаконного обігу було вилучено 10 300 л дизельного палива і 5800 л бензину марки А-95 загальною орієнтовною вартістю 500 000 грн, а також чорнові записи та обладнання для зберігання пального. Паливороздавальні колонки і ємності АЗС під час проведення обшуків були демонтовані.

Детальніше про нелегальний ринок нафтопродуктів читайте у матеріалі Mind «Як працює нелегальний ринок нафтопродуктів в Україні «.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті