Захворіло у світі
911,308 осіб
Померло у світі
45,497 осіб
Вилікувалось у світі
191,673 особи
Захворіло в Україні
794 особи
Померло в Україні
20 осіб
Вилікувалось в Україні
13 осіб
У Німеччині хочуть назбирати для України 3 млрд євро фінансової допомоги

У Німеччині хочуть назбирати для України 3 млрд євро фінансової допомоги

Конференція донорів буде організована наступного року

У Німеччині хочуть назбирати для України 3 млрд євро фінансової допомоги
Фото УКГВ/Томас Влак/ООН

Представники економіки Німеччини напередодні саміту в «нормандському форматі» закликали провести міжнародну конференцію донорів для відновлення східних регіонів України, які постраждали від війни, передає Deutsche Welle.

«Ми виходимо з того, що спочатку потрібна термінова фінансова допомога в розмірі не менше трьох мільярдів євро», – заявив у четвер, 5 грудня, голова Східного комітету німецької економіки Олівер Хермес.

«Відновлення сходу України – міжнародне завдання», – наголосив він.

Конференцію донорів наступного року повинні організувати Німеччина і Франція разом з ОБСЄ.

Фонд повинен бути використаний в першу чергу для відновлення зруйнованої інфраструктури і гарантії торгових і кредитних операцій, додав Хермес. Сам же фонд для відновлення повинен бути створений при ЄБРР або аналогічній «визнаній міжнародній установі».

Інвестиції в східну Україну будуть схильні до підвищеного ризику в найближчі роки, однак мобілізація приватних інвесторів вимагає «особливо привабливих умов».

Серед інших пропозицій Східного комітету – оголошення постраждалих від війни районів особливою економічною зоною з привабливими умовами для інвесторів, включаючи низькі податки та інші пільги. Крім того, представники комітету пропонують створити консультативну раду, до складу якого увійшли б представники ділових асоціацій з України, Росії, ЄС і всіх зацікавлених країн ОБСЄ, а також проведення щорічної міжнародної економічної конференції для забезпечення «тісного обміну» між діловим співтовариством і політиками.

Саміт «нормандської четвірки» відбудеться в Парижі у понеділок, 9 грудня. У ньому візьмуть участь глави держав і урядів України, Росії, Німеччини і Франції. Крім чотиристоронніх переговорів на саміті очікується «перша очна зустріч президентів України і РФ Зеленського та Путіна.

Більше про це в матеріалі «Газ за мир»: чого чекати від зустрічі в «нормандському форматі».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію