«Газ за мир»: чого чекати від зустрічі в «нормандському форматі»

«Газ за мир»: чого чекати від зустрічі в «нормандському форматі»

Чи погодиться Володимир Зеленський на вимоги Москви і Берліна

Этот материал также доступен на русском языке
«Газ за мир»: чого чекати від зустрічі в «нормандському форматі»
Фото: president.gov.ua

Останні два місяці президент Володимир Зеленський свої основні зусилля сконцентрував на переговорах з Російською Федерацією, розведенні військ у Донбасі та підготовці до зустрічі в «нормандському форматі». До цього він уже встиг зневіритися в європейських партнерах України – Німеччині та Франції. Вони відкрито підтримують ініціативи РФ.

У Німеччини в цьому питанні свої фінансові інтереси: «Північний потік – 2» є економічно вигідним і пріоритетним проєктом для цієї країни, оскільки дозволить отримати газ для німецького бізнесу за меншою ціною. Також проєкт необхідний для реалізації проєкту Ангели Меркель з виведення з експлуатації АЕС та ТЕС, що працюють на вугіллі. Програма передбачає припинення роботи 84 ТЕС у Німеччині до 2038 року.

У свою чергу Росія істотно нарощує видобуток газу: за підсумками 2018 року, він зріс до 479,8 млрд куб. м – це більше, ніж у рекордному 2012 році, коли річний обсяг видобутку газу склав 478,6 млрд куб. м. «Газпром» увів у дію третій газовий промисел на Бованенковському родовищі – там вже видобувають 115 млрд куб. м газу на рік. До середини 2020-х років це родовище зможе давати 145 млрд куб. м, які призначені для майбутніх поставок газопроводом «Північний потік – 2». Введення в експлуатацію останнього вдвічі підвищить пропускну здатність РФ для поставок газу в Північну Європу.

Mind розбирався, на яких позиціях і з якими пропозиціями сторони виходять на переговори в Парижі, попередньо заплановані на 9 грудня.

«Газпром» веде

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло