Захворіло у світі
115,222,221
Померло у світі
2,560,965
Вилікувалось у світі
65,176,260
Захворіло в Україні
1,374,762
Померло в Україні
26,591
Вилікувалось в Україні
1,186,873
Екснардеп Онищенко чекає на рішення про екстрадицію у німецькій в’язниці

Екснардеп Онищенко чекає на рішення про екстрадицію у німецькій в’язниці

Про вихід під заставу наразі не йдеться

Екснардеп Онищенко чекає на рішення про екстрадицію у німецькій в’язниці
Олександр Онищенко
Фото: УНІАН

Колишній депутат Верховної ради Олександр Онищенко чекатиме на рішення про екстрадицію до України у німецькій в'язниці. Про це передає DW.

Зазначається, що відповідне рішення ухвалив Вищий земельний суд Ольденбурга – він видав ордер на екстрадиційний арешт.

На даний момент у генеральній прокуратурі Ольденбурга чекають на правову позицію адвокатів Онищенка, після чого суд вирішуватиме, чи видавати затриманого правоохоронним органам України. Тривалість юридичних процедур щодо екстрадиції у прокуратурі прогнозувати не беруться. Водночас про вихід Онищенка з в’язниці під заставу поки не йдеться, повідомили у прокуратурі.

Видання повідомляє, що після того, як Онищенко на початку листопада програв в Іспанії суди щодо надання притулку, керівник НАБУ Артем Ситник в інтерв’ю українським ЗМІ припускав втечу екс-депутата до Німеччини. У містечку Герцлаке у землі Нижня Саксонія, в якій і було затримано підозрюваного, у Онищенка є маєток з кінними стайнями. Його екс-депутат купив восени 2013 року за 19 млн євро і оформив на дочірню структуру кіпрської фірми, яка акумулювала кошти від газового бізнесу. Українські правоохоронці 2017 року, як випливає із судового реєстру, домагалися арешту німецького маєтку як такого, що може бути куплений для легалізації грошей незаконного походження, однак суд у цьому відмовив.

2016 року Онищенко вже оскаржував у Німеччині ордер на свій арешт, при цьому не будучи затриманим. Тоді адвокати українця називали його «опозиційним депутатом» і стверджували, що він на батьківщині «виступав з антикорупційними ініціативами». Захист Онищенка у документах, які є в розпорядженні видання, стверджував, що переслідування їхнього підзахисного є спробою позбавити фінансування Юлію Тимошенко та її партію, ключовим спонсором якої був газовий магнат.

На підтвердження слів Онищенка про тісні відносини з Тимошенко до німецького клопотання він додав заяви під присягою колеги по депутатській групі Сергія Мельничука і колишнього міністра екології Ігоря Шевченка. Саме Шевченко як міністр екології відповідав за видачу дозволів на користування надрами у часи, коли Онищенко займався газовим бізнесом. Шевченко 2015 року втратив посаду, коли стало відомо, що він летів з відпустки приватним літаком Онищенка.

Нагадаємо: 3 грудня, у ЗМІ з'явилася інформація, що німецькі правоохоронці затримали колишнього нардепа Олександра Онищенка в німецькому містечку Аахен за запитом Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. 

Наступного ж дня поліція Аахена це спростувала. Як  з'ясувалося, йшлося про затримання іншої людини. Крім того, про відсутність затриманого з таким ім'ям повідомили і в Федеральній поліції Німеччини. Вона відповідає у ФРН за прикордонний контроль і так само працює в Аахені, що розташований на кордоні з Бельгією та Нідерландами.

Однак, в пресслужбі САП повідомили, що Онищенко все таки перебуває у СІЗО в ФРН.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті