Захворіло у світі
5,851,494
Померло у світі
361,270
Вилікувалось у світі
2,445,181
Захворіло в Україні
22,811
Померло в Україні
679
Вилікувалось в Україні
8,934
Власники «сплячих» ліцензій на видобуток нафти та газу сплачуватимуть щомісячну ренту

Власники «сплячих» ліцензій на видобуток нафти та газу сплачуватимуть щомісячну ренту

В Україні «сплять» 30% ділянок, придатних до видобутку газу та нафти – Гончарук

Власники «сплячих» ліцензій на видобуток нафти та газу сплачуватимуть щомісячну ренту

Кабмін підготував законопроєкт, який передбачає стягнення щомісячної рентної плати за земельні ділянки, які понад три роки мають ліцензію на видобуток нафти та газу. В разі несплати ренти ліцензію будуть анулювати.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав прем’єрміністр Олексій Гончарук.

Він повідомив, що на території України є мінімум 80 ділянок (це близько 30%), на яких можна видобувати нафту та газ, але вони «сплять», бо «окремі товариші роками чекають, поки до влади «свої» прийдуть».

Тож Уряд планує встановити щомісячну ренту для власників ділянок, що отримали дозвіл на нафтогазовидобування понад 3 роки тому. Це стимулюватиме їх або повернути «сплячу» ліцензію, або розпочати відповідний видобуток, вважає Гончарук

«Україна має ефективно розпоряджатися надрами. Без «смотрящіх» та груп впливу. …Дуже просто: або видобуваєш на тій ділянці, яку отримав від держави, або платиш податки від газовидобування, але без прибутку» – зазначив прем’єр-міністр.

Точна вартість рентної плати залежатиме від двох факторів: загальної площі ділянки та дати видачі ліцензії.
У разі злісної несплати ренти ліцензію спочатку призупинять, а потім анулюватимуть через суд, повідомив Гончарук.

Прем’єр також наголосив, що в першу чергу Уряд зацікавлений у «справжніх інвесторах» та буде шукати їх через прозорі електронні аукціони.

Нагадаємо, сьогодні Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах рамках державної політики по залученню інвестицій у сферу надрокористування  презентував Інвестиційний атлас надрокористувача. Цей сервіс-путівник для інвестора, на якому нанесено готові до надрокористування об’єкти. У Службі відібрали перспективні площі для перших трьох категорій. Водночас, надрокористувачам пропонують самостійно номінувати лоти по будь-якій із шести категорій.

Кожен надрокористувач має право ініціювати ділянку із запропонованого переліку на відкриті електронні аукціони та номінувати свої пропозиції, йдеться в повідомленні Міненерго.

Як повідомляв Mind, «Надра України» втратили Волосянське газове родовище через борг у 8 грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті