Захворіло у світі
5,717,575
Померло у світі
356,213
Вилікувалось у світі
2,367,777
Захворіло в Україні
22,382
Померло в Україні
669
Вилікувалось в Україні
8,439
«Надра України» втратили газове родовище через борг у 8,48 грн

«Надра України» втратили газове родовище через борг у 8,48 грн

Наявність боргу перед бюджетом за звітній період була порушенням умов, за яких видавався спецдозвіл на газове родовище

Цей матеріал також доступний російською
«Надра України» втратили газове родовище через борг у 8,48 грн

Окружний адміністративний суд міста Києва визнав законною відмову Державної служби геології та надр продовжити дію спецдозволу дочірньому підприємству НАК «Надра України» «Західукргеологія» на роботи на газовому родовищі в Івано-Франківській області. Про це повідомляє проєкт «Наші Гроші».

«Західукргеологія» у 2006 році отримала п'ятирічний спецдозвіл на геологічне вивчення та дослідно-промислову розробку Волосянської площі в Івано-Франківській області. Мова йшла про пошук та видобуток нафти та природного газу. Пізніше термін дії дозволу продовжили до грудня 2016 року.

За три місяця до закінчення дії спецдозволу – 29 серпня 2016 року, «Західукргеологія» подала до Держгеонадра документи для продовження робіт на Волоснянській площі. Але отримали відмову, бо Держеонадра отримали від центрального офісу Державної фіскальної служби інформацію, що станом на 1 вересня 2016 року у дочірнього підприємства «Надра Україна» була податкова заборгованість у розмірі 8,48 грн.

Наявність боргу перед бюджетом за звітній період була порушенням умов, за яких видавався спецдозвіл на газове родовище.

Після цього «Західукргеологія» звернулася до суду, де показала довідки податкової за своїм місцем реєстрації про відсутність заборгованості. Але суд не взяв їх до уваги, так як документи були надані із супровідним листом від лютого 2017 року, після розгляду Держгеонадрами питання про подовження дії спецдозволу.

Тому суд ухвалив рішення відмовити «Західукргеології» в позові щодо визнання протиправною відмову Держгеонадр та зобов’язати продовжити дію спецдозволу.

У 2015 році НАК «Надра України» провела конкурси із залучення інвесторів для виконання пошукових, геологорозвідувальних, видобувних та інших робіт на чотирьох родовищах, серед них і на Волосянській площі. По ній переможцями стали ТОВ «Нафтогазрембуд-1» та ТОВ «Єврогазконтракт».

Власником та директором «Нафтогазрембуд-1» є Володимир Яцик. Він є і директором «Єврогазконтракту», власником якої вказана кіпрська компанія «Акріломо лімітед».

Нагадаємо: станом на вересень покупці спецдозволів на видобуток корисних копалин на аукціонах у системі ProZorro заплатили 465,2 млн грн.

Детальніше про видобуток нафти та газу в Україні – у матеріалі Mind «Місцевий досвід: як рентні платежі від видобутку нафти і газу позначилися на регіонах» . 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті