Захворіло у світі
31,880,241
Померло у світі
976,640
Вилікувалось у світі
21,983,692
Захворіло в Україні
188,106
Померло в Україні
3,757
Вилікувалось в Україні
83,458
РФ думає про Європу, тому не може відмовитись від транзиту через Україну – Медведєв

РФ думає про Європу, тому не може відмовитись від транзиту через Україну – Медведєв

Глава уряду РФ зазначив, що російська сторона готова працювати за європейським законодавством, але потрібно домовитися по усім істотним пунктам цієї угоди

РФ думає про Європу, тому не може відмовитись від транзиту через Україну – Медведєв
прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв
фото www.flickr.com/photos/a_greenyov/4843887362

Росія не може припинити поставки газу через Україну, оскільки піклується про інтереси європейських і українських споживачів. Про це заявив прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв, передає ТАСС.

«Це (припинення поставок – ред.) неможливо з інших причин (що не стосується теми реверсу газу). Все-таки ми повинні думати про європейських споживачах, так, власне, і про наших українських колег теж повинні думати», – сказав глава російського кабміну.

Він також звернув увагу, що Київ зараз активно впроваджує у себе європейське законодавство в газовій сфері, що абсолютно влаштовує Москву.

«Їм було сказано: ... тільки ви встигніть його впровадити, тому що воно досить суворе», – сказав Медведєв.

«Ми готові працювати за європейським законодавством, але потрібно домовитися щодо усіх істотних пунктів цієї угоди. І тоді можна відновити співпрацю, включаючи і наші поставки газу на українську територію. І це, до речі, дійсно буде вигідно для українських громадян», – упевнений глава російського уряду.

Україна може отримувати російський газ напряму за нижчою ціною, ніж по реверсу, але для цього потрібно знайти взаємовигідне рішення з питання транзиту, заявив російський прем'єр.

«Хочуть вони (українська влада – ред.) цього чи ні, очевидно, що в цьому випадку необхідно прийти до якогось нульового варіанту. Подобається цей вираз чи ні, але це повинно бути взаємовигідне рішення для обох сторін», – сказав він, коментуючи російсько-українські переговори по газу.

Медведєв зазначив, що по реверсу Україна отримує російський же газ, «але набагато дорожче, ніж могла б отримувати (його безпосередньо)».

«Ми про це говорили українським колегам в різних форматах. Ця ціна може бути нижчою, але для цього потрібно домовитися», – сказав він.

Прем'єр у зв'язку з цим згадав вислів одного з персонажів Іллі Ільфа і Євгена Петрова про те, що згода «є продуктом при повному несупротиву сторін».

«Неможливо щось нав'язати, неможливо сказати, що у вас з наступного року транзитний тариф зріс в п'ять разів, ... ну не буде тоді нічого. Неможливо домовитися щодо газу і в той же час сказати: знаєте що, ви нам ще заплатите гроші по всяких судових рішеннях», – підкреслив Медведєв.

Прем'єр-міністр Росії впевнений, що Україна має виконувати взяті міжнародні зобов'язання незалежно від того, хто перебуває при владі в Києві. На думку Медведєва, в повній мірі це стосується і повернення Росії боргу в $3 млрд.

Відповідаючи на питання, чи слід укладати з Україною довгострокові угоди, наприклад, по газу, якщо влада в Києві часто змінюється, Медведєв відповів: «Питання ж не в тому, хто стоїть біля керма влади, а питання в дотриманні міжнародних зобов'язань».

«Ми виходимо з того, що ці зобов'язання повинні зберігатися для майбутніх керівників держави», – підкреслив глава кабінету міністрів РФ.

Нагадаємо: 6 грудня Україна і Росія провели переговори стосовно питання транзиту газу у Відні. Виконавчий директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко зазначає, що українська сторона готова отримувати російський газ в рахунок погашення 3-мільярдної заборгованості за рішенням Стокгольмьского арбітражу. 

Крім того, за продовження транзиту газу виступили і німецькі компанії.

«Ми переконані, що важливо зберегти транзит через Україну для надійних і довгострокових поставок російського газу в Європу. Ми також впевнені в успіху проекту «Північний потік-2». Нам потрібно і те, й інше, потрібні два маршрути, тому що попит на газ зростає», – сказала заступник голови правління Східного комітету німецької економіки Катріна Клаас-Мюльхойзер.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті