Коронавірус COVID-19
Захворіло у світі
665,616 осіб
Померло у світі
30,857 осіб
Вилікувалось у світі
141,746 осіб
Захворіло в Україні
418 осіб
Померло в Україні
9 осіб
Вилікувалось в Україні
5 осіб
Зеленський підписав останній закон для завершення процесу створення оператора ГТС

Зеленський підписав останній закон для завершення процесу створення оператора ГТС

Верховна Рада ухвалила цей закон 3 грудня 2019 року

Зеленський підписав останній закон для завершення процесу створення оператора ГТС
Володимир Зеленський
Фото: УНІАН

Президент Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу щодо створення умов для забезпечення виконання зобов'язань  з відокремлення діяльності з транспортування природного газу» № 314-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 3 грудня 2019 року. Про це повідомляє пресслужба інтернет представництва президента.

«Цей закон – останній з тих, які необхідно було ухвалити для завершення процесу створення незалежного оператора газотранспортної системи відповідно до європейських правил», – йдеться у повідомленні.

Закон вносить зміни до 2-го підрозділу розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу, що передбачають до 1 січня 2021 року звільнення від оподаткування податком на додану вартість (ПДВ) операцій передачі з балансу платника податку на баланс іншої юридичної особи майна, що перебуває у державній власності, у складі магістральних газопроводів та всіх об'єктів і споруд, пов'язаних з ними єдиним технологічним процесом (основних засобів, нематеріальних активів, капітальних інвестицій), що використовуються для забезпечення транспортування природного газу магістральними газопроводами.

Згідно з законом, до 1 січня 2022 року визначається за касовим методом дата виникнення податкових зобов’язань/податкового кредиту за операціями з постачання юридичній особі майна, що не перебуває у державній або комунальній власності, і яке використовується для забезпечення транспортування природного газу магістральними газопроводами та діяльності оператора ГТС.

Крім того, згідно з документом, тимчасово, до 1 січня 2021 року, не вважаються постачанням товарів (послуг) операції з надання (передачі) та повернення за договором позики природного газу, що використовується для забезпечення діяльності з транспортування природного газу магістральними газопроводами.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Нагадаємо: ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» (ОГТСУ) підписало договори з НАК «Нафтогаз України» на постачання 660 млн куб м на загальну суму 6 млрд 483,816 млн грн (із ПДВ).

До цього президент 28 листопада підписав зміни до закону «Про державні закупівлі» в зв'язку з відділенням діяльності газотранспортної системи. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію