ЄС створить власний «акт Магнітського» для санкцій проти порушників прав людини
Головним ініціатором нового санаційного режиму виступили Нідерланди

Міністри закордонних справ країн Євросоюзу домовилися почати роботу над санкційним механізмом, аналогічним американському «акту Магнітського», повідомляє Forbes. Механізм передбачатиме, що ті, хто порушує права людини в будь-якій країні світу, можуть зіткнутися з обмеженнями і заморожуванням активів, вказує видання.
«Сьогодні Євросоюз одноголосно прийняв рішення законодавчо закріпити міжнародний режим санкцій ЄС для захисту прав людини», – заявив міністр закордонних справ Нідерландів Стеф Блок.
Саме Нідерланди останній рік наполягали на введенні нового режиму. Депутати цієї країни доручили уряду або розробити європейський «акт Магнітського», або створити такий режим санкцій на національному рівні.
Європейська служба зовнішніх зв'язків сформулює детальну пропозицію на основі прийнятого рішення. «Це може зайняти ще півроку», – заявив європейський дипломат. Він також зазначив, що «23 країни-члени ЄС щиро підтримали це рішення і жодна з тих п'яти, хто проти, не озвучила заперечень».
Свою роль зіграло те, що новим главою дипломатії ЄС замість Федеріки Могеріні став Жозеп Боррель. «Федеріка Могеріні нічого особливо не робила щодо режиму санкцій, а Боррель відразу проявив більше енергії в тому, що стосується прав людини», – заявив виданню дипломат.
Представники Нідерландів вважають за краще не вказувати в назві прізвище Магнітського, щоб не створювалося враження, ніби режим санкцій спрямований проти Росії. Політики вказали на порушників прав людини в Саудівській Аравії, Африки і на Далекому Сході, але Росію не згадували.
Підписаний в 2012 році американський акт названий на честь Сергія Магнітського, який працював юристом фонду Hermitage Capital. У 2008 році він був заарештований за звинуваченням в організації схеми з ухилення від сплати податків. Рік по тому юрист помер, перебуваючи під арештом в СІЗО. Hermitage Capital стверджує, що провадження порушили корумповані правоохоронці після того, як Магнітський розкрив схему по розкраданню з бюджету на $5,4 млрд рублів.
Нагадаємо, ЄСПЛ зобов’язав РФ сплатити вдові та матері Сергія Магнітського 34 000 євро, визнавши Росію винною в смерті юриста.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].